Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

20.04.2020

O aktuální situaci v nemocnici v souvislosti s koronavirovou epidemií poskytl rozhovor doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., ředitel TN pro blesk.cz. V rozhovoru mluvil mj. o složitém období, které nyní prožívají zdravotníci či o ochranných pomůckách. V rozhovoru mluvil také o postupném návratu nemocnice do běžného provozu a o celé řadě dalších témat.

14.04.2020

Na plicní klinice Thomayerovy nemocnice (TN) v Praze připravují dárce pro odběr krve s protilátkami proti nemoci covid-19. Až bude léčba plazmou povolena, bude vyzkoušena u prvních pacientů v TN. Nyní se pacienti nakažení novým koronavirem léčí například pomocí experimentálního léku plaquenil. V TN je 21 nakažených pacientů. Ve čtvrtek to nemocnice uvedla na svých webových stránkách.

14.04.2020

Kvůli koronaviru pracují nemocnice v omezeném režimu, některým pacientům s rakovinou se proto odsouvá léčba. Podle lékařů je u onkologicky nemocných v případě onemocnění koronavirem vyšší riziko zdravotních komplikací. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v neděli však uvedl, že nemocnice by od příštího týdne mohly začít s neakutní léčbou a operacemi. O situaci kolem onkologické léčby v Thomayerově nemocnici během koronavirové epidemie poskytl komentář doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK a TN v Praze pro server idnes.cz.

14.04.2020

Plicní zdraví Čechů není úplně špatné, ale ani dobré, říká předsedkyně České pneumologické společnosti Martina Vašáková. Přitom stav plic může být pro zvládnutí nakažení koronavirem a potažmo nemoci covid-19 klíčový. Dnes se už také ví, že někteří nakažení nemají žádné příznaky. U jiných virus napadá horní cesty dýchací, což se projevuje mírnějšími obtížemi. U části lidí ale může vyvolat vážnější průběh. Přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice profesorka Martina Vašáková vysvětluje, co se s plícemi děje, když je virus napadne.

14.04.2020

Byť některá opatření pomalu slábnou, vypadá to, že roušky na ústech nám zůstanou ještě řadu týdnů, možná měsíců. Jenomže v České republice je mnoho lidí, kteří se při jejich nošení dusí. Jsou to pacienti s chronickými plicními nemocemi, plicními fibrózami, těžkým astmatem a aktuálně čekají problémy i pylové alergiky. O problémech v době koronavirové epidemie, se kterými se lidé s plicními onemocněními musejí vypořádat, poskytla komentář prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN.

09.04.2020

Před více než týdnem zemřela zdravotní sestra Věra Hanušová z Thomayerovy nemocnice, která se nakazila koronavirem od pacienta. Nejen její rodina, ale i kolegové nesou ztrátu jejího života velmi těžce. Město Říčany, kde žila, pořádá sbírku na pomoc zdravotníkům nakaženým koronavirem. Část peněz dostane i rodina po zesnulé sestřičce. Sbírka, jejíž výtěžek bude věnován zdravotníkům, kteří se v důsledku své práce nakazili nemocí covid-19, a tedy i rodině tragicky zesnulé zdravotní sestry, je uskutečněna prostřednictvím účtu číslo 19-6131000227/0100.

09.04.2020

Thomayerova nemocnice zkouší léčbu experimentálním lékem Plaquenilem a je tak dosud jedinou nemocnicí v Praze. Lék vyzkoušela už na jedenácti pacientech, nyní se podává dalším dvěma a čeká se na výsledky. Nemocnice zároveň testuje nové léčebné prostředky, které by v boji proti koronaviru mohly zabrat.

07.04.2020

Díky finančnímu příspěvku ve výši téměř 1,6 mil. Kč od Nadace ČEZ získá Thomayerova nemocnice svou první speciální sanitku určenou pro pacienty s onemocněním COVID-19. Vedení TN chce velice poděkovat Nadaci ČEZ za tento štědrý dar, který pomůže dobré věci. TN doposud nedisponovala žádným sanitním vozem uzpůsobeným pro převoz vysoce infekčních pacientů, mezi které spadají i lidé s pozitivním nálezem koronavirové onemocnění.

07.04.2020

Kolegové z Thomayerovy nemocnice v Praze drží smutek za svoji zemřelou kolegyni Věru z Říčan. 47letá sestřička v neděli náhle zemřela a byla nakažená koronavirem COVID-19. Podle ředitele nemocnice Zdeňka Beneše zachránila nakaženému taxikáři život a sama se od něj nakazila. Pouhé dva dny před smrtí si volala s kolegyní a plakala. Ředitel Thomayerovy nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. vysvětlil proč.

03.04.2020

O situaci v TN v souvislosti s COVID-19 poskytl rozhovor ředitel TN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., který hovořil o velikém psychickém a fyzickém tlaku na zdravotnický personál v tomto těžkém období v boji proti koronaviru. Ocenil práci zdravotníků, která je pro něj a nemocnici velice důležitá a poděkoval jim za jejich úsilí. V reportáži také hovořily zdravotní sestřičky z oddělení následné péče a infekčního oddělní, které detailně popsaly jejich každodenní práci a s čím vším si musí poradit, a to v situacích, která jsou pro ně mnohem složitější a komplikovanější než cokoliv dříve.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.