Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

15.06.2021

K dnešnímu dni jsme ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) podali již přes 100 000 vakcín. V našem očkovacím centru (pavilon F, za jídelnou) očkujeme každý den (vč. víkendů), a to od 7.00 do 19.00 hod. Očkování proti nemoci covid-19 bylo ve FTN zahájeno na konci prosince v roce 2020.

10.06.2021

Téměř 2800 kusů nejrůznějších kosmetických produktů či výrobků kvalitní osobní hygieny darovala společnost YVES ROCHER zdravotníkům z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) jako poděkování za jejich náročnou práci a nasazení během covidové pandemie. Společnost darovala zdravotníkům také dárkové vouchery na nákup zboží uvedené značky. Zdravotníci dostali různé produkty tělové a vlasové kosmetiky, krémů či ostatních produktů značky YVES ROCHER.

09.06.2021

Povzbudit a zároveň poděkovat zdravotníkům za jejich nasazení během covidové pandemie přišel do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) populární zpěvák a kytarista Láska. Zdravotníkům věnoval svou novou píseň „Dík že vás máme“ jako poděkování za jejich náročnou a zodpovědnou práci. Kromě nové písně zazpíval Láska i další skladby, které byly zárukou dobré nálady a radosti. Ta byla slyšet doslova na každém kroku a zdravotníci nejen z Pediatrické kliniky mu děkují za vytvoření příjemné atmosféry a vyjádření podpory.

09.06.2021

Počet mužů s diagnózou rakoviny prostaty v České republice stále narůstá. Každoročně si nepříjemnou zprávu vyslechne 8000 mužů, pětina z nich přichází k lékaři pozdě. Kdo chce situaci řešit preventivně, musí často platit ze svého, a to i když je v rizikové skupině. Celoplošný program časného záchytu totiž zatím nefunguje. Čeští urologové volají po změně už dlouho, protože vědí, že screening rakoviny prostaty má smysl. V zemích, kde ho zavedli, se totiž úmrtnost na tento karcinom snížila až o 20 %. Slibná jednání ale prozatím přerušila pandemie koronaviru.

O rakovině prostaty, léčbě a prevenci hovořil prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA, přednosta Urologické kliniky 3. LF UK ve FTN.

07.06.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkuje Divadlu Broadway za vstupenky pro naše zdravotníky na novou muzikálovou komedii - Láska nebeská. Celkem 250 vstupenek obdržela FTN pro své zdravotníky jako poděkování za nasazení během náročné koronavirové pandemie.  Předpremiérové představení muzikálu s hity Waldemara Matušky udělalo všem velikou radost a dokázalo vytvořit pro své diváky příjemnou atmosféru.

07.06.2021

Srdíčka od dětí ze ZŠ Písnická a ZŠ Jílovská z Prahy 4 doslova zaplavila pracoviště Infekčního oddělení ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) jako poděkování zdravotníkům za jejich nasazení během náročné koronavirové pandemie. Dětské výtvory v podobě srdcí v nejrůznějších provedeních a formách udělaly všem velikou radost.

02.06.2021

Od 1. června má Oddělení neurologie ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) novou primářku. Stala se jí MUDr. Kateřina Matějová. Dosud toto pracoviště vedla několik let MUDr. Jolana Marková, FEAN, která však z FTN neodchází a i nadále zde bude působit. Jmenování nové primářky se zúčastnili zástupci vedení nemocnice včele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc. a zdravotníci z Neurologické kliniky 3. LF UK ve FTN.

28.05.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) předběžně informuje, že od 1. července 2021 bude spuštěno očkování proti nemoci COVID-19 pro CIZINCE-SAMOPLÁTCE, kteří nejsou pojištění u české zdravotní pojišťovny! Očkování bude probíhat vždy v úterý a ve čtvrtek od 12.00 do 18.00 hod. v očkovacím centrum (pavilon F) ve FTN. K očkování bude nutná nejdříve registrace v centrálním rezervačním systému! Registrace k očkování bude umožněna nejdříve v II. polovině června (termín bude upřesněn). Podrobnější informace budou následovat v nejbližších dnech.

26.05.2021

I v porodnici může podle primáře Gynekologicko-porodnického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze MUDr. Petra Kolka být porod, do kterého není nijak zasahováno. Nemocnice na zájem o přirozené porody reagují úpravou prostor na přívětivější. Přirozený porod vyžaduje zpravidla více času. Krčská nemocnice za 1,4 milionu korun upravila čtyři porodní pokoje tak, aby tam rodička a její doprovod měli víc soukromí.

26.05.2021

Zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkují společnosti CURAPROX za dar v podobě kvalitních a značkových zubních past vč. kartáčků, který všem udělal velikou radost a mile překvapil. Dary byly postupně distribuovány na jednotlivá pracoviště nemocnice. Každá taková iniciativa znamená pro zdravotníky motivaci k jejich další práci. Díky této a každé další veřejné podpoře vědí, že jejich práce má smysl a že tu jsou lidé, dobrovolníci či v tomto případě i firmy, které si úsilí zdravotníků a jejich zodpovědného přístupu velice váží.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.