Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

17.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 200 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Nejčastěji byli tito pacienti hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy atp. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 96 nemocných.

12.05.2022

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám upřímně poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a poděkovat Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici. Vím, že Vaše práce je velmi namáhavá a mnohdy vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké době. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.

06.05.2022

FTN informuje, že od pondělí 9. 5. 2022 bude zrušen zákaz návštěv, a to s ohledem na příznivou epidemiologickou situaci.
Návštěvy mohou probíhat v běžném režimu s výjimkou oddělení nebo klinik se specifickými podmínkami.

Bližší informace najdete na stránkách jednotlivých oddělení či klinik. Stále je však potřeba být obezřetní a dodržovat základní hygienická pravidla (tj. mytí či dezinfekce rukou, doporučujeme nošení roušek/respirátorů při návštěvách svých blízkých a respektovat pokyny zdravotníků). Naším cílem je ochrana zdraví pacientů i zdravotníků.

Děkujeme za pochopení.

06.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) přeje všem hezký víkend, pevné zdraví a zasloužený relax při oslavách DNE MATEK, který v letošním roce připadá na neděli 8. května!

05.05.2022

Dopravní dopoledne proběhlo v dubnu v našem Dětském centru (DC), a to díky Policii ČR. Ta si připravila pro děti z Centra zábavný program, který byl zaměřený nejen na zábavu a hry, ale také na poučení dětí z různých dopravních situací a na co vše si mají dát pozor, pokud jsou na silnici. Zaměstnanci z DC namalovali dopravní hřiště, vyrobili značky a připravili dětem „vozový park“, aby vše bylo jako opravdové.

03.05.2022

„Moderní přehnaný pitný režim považuji za nesmysl. Měli bychom se řídit barvou moči,“ říká lékař Pavel Kohout.

Hostem pátečního pokecu na Frekvenci 1 byl doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., vedoucí Centra výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici a přednosta tamní Interní kliniky 3. LF UK a FTN. S moderátorem pořadu Ondrou Kubalou si povídali o vlivu toho, co jíme, na naše tělo, o různých formách diet, o půstech, o střevním mikrobiomu a také o tom, jak poznat kvalitního výživového specialistu.

02.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že dne 3. 5. dojde k uzavření parkoviště u pavilonu G3 před ambulancí Chirurgické kliniky z důvodu jeho kompletní rekonstrukce. Parkoviště nebude tak přístupné jak pro zaměstnance FTN, tak i pro veřejnost. Pro průjezdnosti sanitek ZZS Hl. m. Prahy a dalších zdravotních dopravních služeb, které potřebují zajistit nezbytné zdravotní úkony, bude označena trasa průjezdnosti.

29.04.2022

V neděli 1. května slavíme PRVNÍ MÁJ. Tento den je tradičně spojován nejen s oslavami Svátku práce, ale je to především svátek všech zamilovaných, který trvá celý květen. Fakultní Thomayerova nemocnice přeje všem zamilovaným hodně lásky, štěstí, vzájemné porozumění a k tomu všemu samozřejmě i to nejdůležitější, a to je pevné zdraví. Udržet si ho však není někdy jednoduché, ale podle několika odborných studií má na zdraví člověka pozitivní vliv právě láskyplný vztah, milující rodinné zázemí a pocit štěstí a pozitivní energie, která je spojena právě s láskou.

26.04.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice Vás zve na výstavu obrazů autorky Vladimíry Vávrů, která je od dnešního dne k vidění v Thomayerově kavárně. Prodejní výstava potrvá přibližně jeden měsíc. Všichni jste srdečně zváni na tuto zajímavou výstavu děl, které byly inspirovány barvami a krásami přírody.

25.04.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo dosud hospitalizováno přes 130 ukrajinských uprchlíků s nejrůznějšími zdravotními potížemi, a to i nádorového původu. Nejčastěji byli tito pacienty hospitalizováni se zažívacími nebo neurologickými problémy atp. Velkou část hospitalizovaných pacientů z Ukrajiny tvořily i děti, a to v počtu 66 nemocných.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.