Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

17.12.2020

Stát se rodičem bývá pro mnohé ten nejradostnější pocit ze všech. Mnohdy ale i ta nepopsatelná radost umí krutě zhořknout. Své o tom vědí rodiče teprve třináctiměsíční Lucinky. Před časem jí byla diagnostikována spinální svalová atrofie (SMA), načež se rodiče museli pomalu smiřovat i s těmi nejčernějšími scénáři. Lucince, coby vůbec první Češce, z nejhoršího pomohl nejdražší lék světa Zolgensma. Ani tak není zdaleka vyhráno.

15.12.2020

Krevní skupina by mohla mít vliv na závažnost infekce covid-19. U koronavirového onemocnění je známo, že aktivuje krevní srážení a lidé s krevní skupinou A mají větší sklon k tvorbě sraženin a častěji trpí infarkty a mrtvicemi. Mezi těmi, kteří pak skončí v nemocnici, může být krevní skupina A více zastoupena, říká pro Aktuálně.cz MUDr. Petr Turek, CSc., primář Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice.

14.12.2020

Dnes ráno (dne 10.12.) byl do venkovního areálu Thomayerovy nemocnice (TN) vypuštěn muflon, který byl v květnu odvezený s tříštivou zlomeninou do Záchranné stanice hlavního města Prahy pro volně žijící živočichy. Do nemocnice se vrátil už uzdravený, po dlouhé léčbě a rehabilitaci. Nyní se znovu připojil k domovskému stádu, které v areálu nemocnice a okolním lese žije mnoho let a rozptyluje zdejší pacienty. Muflon byl do volné přírody vypuštěn za účasti zástupců Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy a Magistrátu hl. m. Prahy.

14.12.2020

Darovat krev je normální. Nebo by přinejmenším mělo být a totéž lze říci o tzv. rekonvalescentní krevní plazmě, která účinně bojuje s následky nemoci covid-19. Jde o plazmu, kterou mohou darovat lidé, kteří se z nemoci vyléčili. Na to, jak působí, zda je jí dostatek a zda je, nebo není třeba se při odběru bát, se Blesk.cz zeptal doktora Petra Turka, který je primářem Transfuzního oddělení Thomayerovy nemocnice v pražské Krči.

11.12.2020

Hotový zázrak! Tak se dá bez nadsázky nazvat to, co se 4. prosince odpoledne odehrálo v pražských Hájích. Teprve 15letý chlapec se zřítil z 19. patra tamní budovy, pád z obrovské výšky přežil. Velkou měrou se o to zasloužili záchranáři, kteří vážně zraněného chlapce na místě pečlivě a ukázkově ošetřili, a také tým jednotky intenzivní péče Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Thomayerově nemocnici, který se o chlapce nyní stará. O tom, jak se mu daří, pro Blesk.cz promluvil vedoucí lékař MUDr. Martin Prchlík.

10.12.2020

Nadace Křižovatka ke konci listopadu předala darem celkem 30 monitorů dechu v celkové hodnotě 60 000,- Kč, které byly určeny pro Novorozenecké oddělení v Thomayerově nemocnici (TN). Za TN monitory převzal primář oddělení MUDr. Jiří Zach. Přístroje byly zakoupeny z finančního daru, který poskytly společnosti CHAPS, NOVATO, PRO.MED.CS., GreenSwan Pharmaceuticals, Společné obalovny (PORR) a LIGHT WORKS v rámci projektu „Maminko, dýchám“.

04.12.2020

Přes 200 lahví kvalitního vína dostali zdravotníci z Pneumologické kliniky 1. LF UK v TN od vinařů ze Svazku obcí Modré Hory. Vinaři z vinařství, vinných sklepů i restaurací se tímto způsobem rozhodli podpořit zdravotní personál z tzv. I. linie a zároveň jim tak poděkovat za náročnou a obětavou práci během koronavirové pandemie.

04.12.2020

Zdravotníci z Infekčního oddělení v Thomayerově nemocnici velice děkují zaměstnancům ze společnosti MARIMEX, a to za dary v podobě ovoce či nejrůznějších vitamínových doplňků stravy. Zaměstnanci uvedené firmy uspořádali finanční sbírku a z té pak nakoupili potraviny, produkty zdravé výživy a mnoho dalšího pro zdravotníky z I. linie.

03.12.2020

Klinika revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a TN má od 1. prosince 2020 nového přednostu, kterým se na základě výběrového řízení stal MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA. Do té doby byl touto pozicí pověřen MUDr. Petr Kopsa, který však kliniku neopouští a nadále bude na tomto pracovišti působit v pozici primáře.  Za účasti zástupců vedení TN, a to v čele s jejím ředitelem doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., se aktu jmenování zúčastnil rovněž prof. MUDr. Petr Widimský, DrSc., děkan 3. LF UK v Praze.

02.12.2020

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje společnostem Janssen – Cilag, s.r.o. a Jasmino Foods, s.r.o. za jejich dary v podobě značkových krémů na ruce – NEUTROGENA a gelových dezinfekcí s aloe vera pro zdravotníky z tzv. I. linie v TN. Celkem 320 kusů krému zn. Neutrogena a 360 kusů gelové dezinfekce na ruce je postupně distribuováno zdravotnickému personálu z převážně covidových pracovišť.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.