Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

12.07.2022

Do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) aktuálně hledáme mj. tyto pracovní pozice:

30.06.2022

Díky EU dotacím v rámci REACT-EU byl do FTN pořízen nový systém pro mikrobiologickou diagnostiku. Jedná se o systém MALDI Biotyper® sirius IVD, který byl za účasti zástupců výrobce a Oddělení klinické mikrobiologie ve FTN slavnostně představen a uveden do provozu. Instalovaný systém disponuje inovativní metodou identifikace bakteriálních mikroorganismů, zaloľenou na principu hmotnostní spektrometrie, která umoľňuje rychlejąí a efektivnějąí analýzu, neľ jaké je moľné dosáhnout pomocí klasických diagnostik.

27.06.2022

FTN upozorňuje na změny provozu a fungování očkovacího a testovacího centra na Covid-19 od 1. července:

27.06.2022

FTN upozorňuje, že během státních svátků ve dnech 5.-6.7.2022 budou uzavřeny provozovny očkovacího (pav. B1) a testovacího centra (mobilní červená buňka) na Covid-19.

24.06.2022

Díky EU dotacím v rámci REACT-EU projektu „Zkvalitnění péče o onkologicky nemocné pacienty ve Fakultní Thomayerově nemocnici“ byl pro Oddělení lékařské genetiky pořízen nový velkokapacitní NGS přístroj pod názvem NEXTSeq 550Dx. Ten umožní rozšířit portfolio genetických vyšetření včetně často požadovaného tzv. WES vyšetření (celoexomového sekvenování). V rámci vyšetření z oblasti lékařské genetiky urychlí a zpřesní diagnostiku hereditárních nádorových chorob a umožní diagnostiku geneticky podmíněných epilepsií.

23.06.2022

Přes milion Čechů zažívá několikrát do měsíce záchvaty migrény, které je dokážou zcela vyřadit z běžného života. Bez léků proti bolesti obvykle nedokážou být. „Jejich nadměrné užívání ale paradoxně vede k dalším bolestem hlavy a nastává začarovaný kruh,“ říká MUDr. Jolana Marková, FEAN, vedoucí lékařka centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy z Fakultní Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro Deník v příloze Zdraví.

22.06.2022

FTN upozorňuje, že od 27. června na dobu 14 dní bude uzavřena Thomayerova kavárna (pavilon A1) z důvodu plánované výměny oken a dalších úprav vnitřních prostor. O jejím znovuotevření Vás budeme včas informovat.

17.06.2022

„Bílý a zdravý úsměv pro všechny děti a nejen je!“, tímto heslem se řídili zástupci České stomatologické komory (ČSK), když před časem navštívili naše dětské pacienty ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). V rámci „Světového dne ústního zdraví“, který je v pojetí ČSK začleněný do dlouhodobého projektu „Republika bez kazu“, dovezli dětem mnoho užitečných dárků v podobě zubních past, barevných kartáčků, ústních vod a mnoho dalšího. Čištění zubů by mělo, a to především dětem, přinášet radost a potěšení. A to se také stalo! Děti byly z dárků přímo nadšené.

17.06.2022

Zdravotníci z Neurologické kliniky 3. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) velice děkují dobrovolníkům ze společnosti DIEBOLD NIXDORF za jejich pomoc při obnově a nátěru celkem 20-ti kovových zárubní, které už to potřebovaly. Zaměstnanci společnosti se totiž rozhodli v rámci svého pracovního benefitu “48 hodin placeného volna na charitu ročně” věnovat tento čas a své šikovné ruce právě zdravotníkům z našeho neurologického oddělení.

16.06.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konal I. ročník netradiční módní přehlídky – MEDiParáda 2022, která se zaměřila na veselé a nápadité zdravotnické oblečení pro pediatry a dětské sestry. Akci pořádala Nadace Čokoládové děti, o.p.s. ve spolupráci s Oddělením dětské neurologie ve FTN a dalšími partnery či známými osobnostmi z oblasti kultury. Autorkou návrhů inovativního oblečení pro dětské zdravotníky byla návrhářka Ivana Follová a Mediparádou provázeli moderátorka pořadu ČT „Sama doma“ a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a známá herečka Zdeňka Žádníková Volencová.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.