Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

16.02.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN)  bude centrálním místem pro výdej léku - tzv. bamlanivimab prodávaný jako BAMLAN od americké společnosti Eli Lilly. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví došlo ve velmi krátké době již i k podpisu smlouvy o jeho zakoupení a ještě během února bude lék dovezen do FTN. V první fázi by se mělo jednat přibližně o 500 dávek léku a v následujících měsících bude postupně docházet k navýšení dodávek.

16.02.2021

Z důvodu dnešní technické chybě došlo omylem k rozeslání několika SMS zpráv lidem s informací o zrušení dvou objednaných termínů očkování druhou dávkou vakcíny.

10.02.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice ve spolupráci s VZP nabízí veřejnosti preventivní prohlídku zaměřenou na detekci onkologického onemocnění. V rámci prohlídky bude zájemce nejdříve komplexně vyšetřen lékařem s důrazem na prevenci. Dále následnou součástí prohlídky bude podrobné laboratorní vyšetření krve a moči (vybrané nádorové ukazatele, rozšířená biochemická vyšetření) a na Radiodiagnostickém oddělení vyšetření ultrazvukem a RTG (ultrazvuk břicha, prsů u žen a pohlavních orgánů u muže, RTG hrudníku).

09.02.2021

Máme stále dost plno, zní z většiny nemocnic v Česku. K pondělí evidují nemocnice celkem 5 473 pacientů. Na zoufalou situaci už mnohokrát poukázal prezident České lékařské komory Milan Kubek. Zajímalo nás, jak to skutečně vypadá v jednotlivých krajích. Oslovili jsme několik nemocnic a přinášíme srovnání. Kde jsou na hraně kapacit a kde se naopak situace výrazně lepší?

05.02.2021

Jak vypadá náročná a často vyčerpávající práce zdravotnického personálu přímo z první linie? To se snažil zachytit známý fotograf Martin Divíšek. Fotky pořídil z prostředí JIP na Anesteziologicko-resuscitační klinice 1. LF UK a FTN. Snahou bylo ukázat laické veřejnosti, jak taková práce zdravotníka v praxi vypadá a jaké ochranné zdravotní pomůcky musí místní personál používat při poskytování zdravotní péče svým pacientům.

02.02.2021

O žádném lidském orgánu se v pandemické době nemluví tolik jako o plicích. Právě v nich se teď často odehrává souboj rozhodující o životě a smrti. Profesorka Martina Vašáková z Pneumologické kliniky 1. LF UK a FTN v Praze je respektovaná expertka na léčbu plicních nemocí, pracuje s nejtěžšími covidovými pacienty. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se děje v plicích i poté, co se člověk koronaviru zbaví.

02.02.2021

Obával se přeplněných nemocničních chodeb a dlouhého čekání, které viděl v televizi anebo na snímcích z médií. Téměř pětaosmdesátiletý Rastislav byl však realitou mile překvapen, očkování proti covidu-19 proběhlo v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici naprosto v klidu. „Vše bylo skvěle zorganizované. Zdravotní personál byl profesionální, empatický. Měl jsem zbytečný strach. Očkování je nutností a dezinformace na mě neplatí,“ říká senior, který se s webem EuroZprávy.cz podělil o zážitky s první dávkou vakcinace.

28.01.2021

Termíny očkování nerušíme a očkujeme dle objednaných termínů! Očkování seniorů nad 80 let probíhá v našem novém očkovacím centrum (pavilon F) rychle a bez dlouhého čekání. Naši zdravotníci se snaží celý proces očkování co nejvíce lidem urychlit. Je dobré přijít na objednaný čas – není potřeba chodit o hodinu či více hodin dříve! Nebudou se tak vytvářet zbytečné fronty lidí.

26.01.2021

Nemocní s chronickými dýchacími problémy mívají často poničené plíce tak jako tak. Už proto se koronavirové nákazy obávají víc než běžná populace. Hodně však záleží na tom, jaký typ onemocnění mají a jak se jim ho daří držet pod kontrolou. „Pokud astmatik užívá správně své léky, pak se určitě nemusí koronavirové nákazy obávat víc než běžná populace,“ říká profesorka plicního lékařství Martina Vašáková z Fakultní Thomayerovy nemocnice.

25.01.2021

Od 1. ledna 2021 se TN stala opět fakultní nemocnicí a její nový název je FAKULTNÍ THOMAYEROVA NEMOCNICE (FTN). S touto významnou událostí došlo i ke změně loga, které nyní představujeme veřejnosti.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.