Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

11.03.2021

Lékaři si pro pacienty vyžádali po pražské Fakultní Thomayerově nemocnici, jejíž lékárna dodávky spravuje, do středy více než polovinu z 500 dávek léku bamlanivimab na covid-19 dodaných do ČR na konci února. Další dodávka má podle mluvčího nemocnice Petra Sulka přijít tento nebo příští týden. Lék od firmy Eli Lilly obsahuje takzvané monoklonální protilátky, které znemožňují viru vstup do buněk, a podává se krátce po nakažení pacientům, kterým hrozí vyšší riziko úmrtí.

05.03.2021

V letošním roce už po druhé za sebou přišli veselí klauni rozveselit naše dětské pacienty ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Stalo se tak ke konci února, a to díky organizaci – DR. KLAUN (Chance 4 Children), která funguje v ČR již od roku 1997. Klauni přinesli dobrou náladu, vtipné scénky, veselou hudbu, ale i například barevné balónky s různými zvířecími motivy, které našim dětským pacientům vykouzlily úsměv na tváři.

02.03.2021

O novém léku bamlanivimabu a jeho významu v boji proti nemoci covid-19 poskytla krátký rozhovor prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka z Pneumologické kliniky 1. LF UK ve FTN pro Praha TV. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) bude centrálním místem pro výdej léku tzv. bamlanivimab prodávaný jako BAMLAN. Lék je určen pro pacienty s počínajícím covidem, kteří mají navíc rizikové faktory pro rozvoj závažného onemocnění. V současné době má nemocnice k dispozici 500 dávek léku. K navýšení dodávek dojde v následujících měsících. Fakultní Thomayerova nemocnice získala první dodávku léku s názvem bamlanivimab. Ten je určen pro pacienty nakažené virem Covid - 19, kterým hrozí vysoké riziko pro rozvoj dalšího závažného onemocnění - jako je zápal plic

01.03.2021

Lék bamlanivimab amerického výrobce Eli Lilly, který má bránit vážnému průběhu nemoci covid-19, dostala ve čtvrtek v Thomayerově nemocnici v Praze jako první v Česku čtyřiatřicetiletá Eva Naihaiplová. V rozhovoru pro Novinky žena, která se léčí s rakovinou prsu a patří do rizikové skupiny, popsala své pocity i průběh podání léku.

01.03.2021

Látku bamlanivimab dostala ve čtvrtek první pacientka. Pomáhá pouze v počátcích nemoci covid-19 a dokáže zabránit těžkému průběhu. Krčská nemocnice tento týden obdržela první zásilku 500 ampulek bamlanivimabu ze Spojených států amerických, každá je určena pro jednoho pacienta. Sérum se podává infúzí do žíly po dobu jedné hodiny a stačí jedna dávka. Ve čtvrtek jej v Česku dostala první pacientka, jednalo se o ženu ve středních letech s mírnějším průběhem nemoci.

01.03.2021

Jsou na pokraji lůžkových kapacit i sil personálu. Pražské nemocnice, které EuroZprávy.cz oslovily, přiznávají, že v boji proti covidu-19 transformují různá oddělení na jednotky pro koronavirové pacienty. S rozšiřováním míst je bohužel na limitu i Fakultní Thomayerova nemocnice.

01.03.2021

Premiér Andrej Babiš navštívil pražskou Thomayerovu nemocnici, která dostala k dispozici lék na covid-19 pod názvem - bamlanivimab. Tiskového brífinku se kromě premiéra zúčastnili ředitel FTN Zdeněk Beneš a přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK ve FTN prof. Martina Vašáková.

26.02.2021

Lékaři z Pneumologické kliniky 1.LF UK ve FTN aplikovali lék - BAMLANIVIMAB historicky prvnímu pacientovi v ČR. Jednalo se o covid pozitivní pacientku ve středních letech s mírnějším průběhem nemoci, který nevyžaduje hospitalizaci v nemocnici. Tato zákeřná nemoc postihla pacientku v době její jiné náročné léčby. Lék se podává nitrožilně a celý proces trvá přibližně 2 hodiny. Poté odchází pacient domů. ČR se tak zařadila mezi pár zemí světa, které tento lék použily v boji proti zákeřné nemoci covid-19.

25.02.2021

První dodávka léku bamlanivimab chránícího před vážným průběhem covidu-19 od firmy Eli Lilly dorazila do Česka, uvedla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Podle vyjádření premiéra Andreje Babiše (ANO) na Twitteru bylo léčivo doručeno do pražské Thomayerovy nemocnice. Ta jej podle rozhodnutí ministerstva o povolení užívání léku bude předávat dalším nemocnicím pro pacienty, kteří splní podmínky pro jeho použití.

25.02.2021

O průběhu onemocnění covid-19 toho bylo napsáno již mnoho, a přece ne vše. Maličko stranou obecného povědomí jsou totiž následky prodělané nemoci u dětí. Těm hrozí tzv. multisystémový zánětlivý syndrom, který ty nejmladší pacienty může ohrozit na zdraví i na životě. O zkušenostech s touto nemocí pro Blesk.cz promluvila MUDr. Markéta Bloomfield, která je imunoložkou z Pediatrické kliniky 1. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze Krči.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.