Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

13.05.2021

U příležitosti oslav Mezinárodního dne sester navštívil Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN) premiér ČR Andrej Babiš, aby osobně poděkoval a vyjádřil uznání zdravotním sestrám za jejich nasazení a náročnou práci během koronavirové pandemie. Společně s premiérem přijeli do FTN také místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová, ministr zdravotnictví Petr Arenberger, předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče Dagmar Žitníková, Hlavní sestra ČR Alice Strnadová a předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel. Hosty přivítal ředitel FTN Zdeněk Beneš společně s náměstkyní pro nelékařská zdravotnická povolání Jaroslavou Mrkvičkovou a náměstkem pro léčebnou péči Petrem Čechem. Vláda ČR se rozhodla odměnit zdravotníky za jejich mimořádné nasazení, a to vouchery do lázní v hodnotě 8000 korun.

13.05.2021

Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem navštívili Fakultní Thomayerovu nemocnici. Při příležitosti Mezinárodního dne sester vyjádřili zdravotním sestrám poděkování za práci, kterou při pandemii covidu-19 vykonávají.

12.05.2021

Vážené a milé sestřičky,

chtěl bych Vám poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni sester a zároveň Vám upřímně poděkovat za Vaši práci, kterou s profesionálním a lidským přístupem odvádíte v naší Fakultní Thomayerově nemocnici. Vím, že je to práce velmi náročná a vyčerpávající, a to zvláště v dnešní těžké koronavirové době, která je tu s námi bohužel už více než rok. O to více si vážím Vaší profese, která často nebývá dostatečně společensky vnímána.

10.05.2021

Ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. předal děkovný diplom doc. MUDr. Pavlu Čermákovi, CSc. za jeho dlouholetou činnost v nemocnici a poděkoval mu za jeho úspěšnou spolupráci. Stalo se tak u příležitosti ukončení téměř dvanáctiletého působení doc. Čermáka na Oddělení klinické mikrobiologie ve FTN.

06.05.2021

Od března letošního roku má Oddělení klinické biochemie (OKB) ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) k dispozici zcela moderní komplexní analytický systém, který je schopen rychle reagovat a zpracovat veškeré náročné požadavky velké fakultní nemocnice, a to jak v rozsahu spektra prováděných metod, tak i kvality a rychlosti měření. Kapacita nového systému, tj. dvou paralelních linek COBAS PRO od společnosti Roche, je 2 000 biochemických testů, 600 imunochemických testů a 1 800 vyšetření iontů za hodinu.

05.05.2021

Od vypuknutí koronavirové pandemie zdravotníci prožívají bezesporu nejnáročnější období ve své profesní kariéře. Každý den svádějí boj s neviditelným a zákeřným nepřítelem, kterým je covid-19. Léčí a pečují o pacienty, zachraňují lidské životy. K tomu všemu však potřebí sílu, motivaci a nekonečnou energii. To si uvědomila například i přední česká realitní agentura M&M reality, která se rozhodla alespoň symbolicky podpořit a pomoci zdravotníkům z Interní a Chirurgické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to tím, že jim dodala energetickou stravu.

30.04.2021

Letos už potřetí přišli pobavit VESELÍ KLAUNI naše dětské pacienty, a to díky organizaci – Dr. Klaun (Chance 4 Children), která funguje v ČR již od roku 1997. Tentokrát šlo o hospitalizované děti na Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Kromě veselých klaunů přišel děti pozdravit a zároveň jim udělat radost i známý herec, komik či režisér Jakub Kohák. Tato veselá partička přinesla dětem především dobrou náladu, vtipné scénky, veselou hudbu, ale i například různé dárečky či typický klaunův červený nos, který všem hned vykouzlil úsměv na tváři.

29.04.2021

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice velice děkuje Nadačnímu fondu Kapka naděje za nové ventilátory značky Philips Trilogy EVO, které pořídilo pro naše dětské pacienty hospitalizované na Pediatrické klinice I. LF UK ve FTN.  Tyto ventilátory představují to nejmodernější přístrojové vybavení v oblasti dechové podpory dětí s respiračním selháním.

29.04.2021

Ředitel Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc. se ve středu 28. 4. sešel se známým moderátorem Petrem Vágnerem, aby mu osobně poděkoval za jeho téměř dvouměsíční působení na Interně ve FTN, kde pomáhal zdravotníkům s jejich každodenní péčí o pacienty. Petr Vágner si tak vyzkoušel namáhavou a velice náročnou práci ve zdravotnickém prostředí, kde se aktivně zapojil do činnosti pomocného personálu.

28.04.2021

Zdravotníci z Anesteziologicko-resuscitační kliniky 1. LF UK z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) velice děkují dětem a jejich rodičům z MŠ Třebotov za nápadité a vtipné dárky, které pro zdravotníky vyrobili. Desítky vlastnoručně vyrobených dárků udělalo zdravotníkům velikou radost. Děti vyrobily různé barevné figurky, které se hned staly ozdobou na místním pracovišti kliniky.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.