Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

30.07.2021

Patnáct nejmodernějších nemocničních lůžek věnovala televize Prima Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Jde o vyvrcholení zdravotnických promo aktivit spojených se seriály Modrý kód a Sestřičky: Modrý kód. Postele za dva miliony korun teď nemocnice rozdělí mezi oddělení. Podle staniční sestry z odd. ARO paní Jiřiny Holasové může opravdu dobrá postel při léčení pomoct. „K různým vyšetřením ji můžeme zvýšit, snížit, rozšířit, váhový systém nám umožňuje i zvážit pacienta, nastavit různý program poloh,“ vyjmenovala výhody postelí.

30.07.2021

Pacienti s rakovinou plic přichází až v 85 procentech případů pozdě. Navíc podle plicních lékařů a onkologů pokročilých stadií přibývá aktuálně i kvůli pandemii. Příznaky v podobě kašle a zadýchávání se mnohdy přisuzovaly covidu. S rozvinutým onemocněním přicházeli i mladí lidé. Rakovina plic patří k nejvážnějším onemocněním, kdy většina pacientů umírá. Zásadní zlepšení si specialisté slibují od spuštění národního screeningu plic, který se zaměří hlavně na kuřáky. Nadějí jsou i dostupnější biologické a imunoonkologické léky. Každý rok onemocní rakovinou plic zhruba sedm tisíc lidí. Z toho 5500 umírá.

23.07.2021

V únoru 2021 se ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) spustil nový projekt pod názvem: Projekt Implementace programu záchytu traumatizovaných dětí a zastavení násilí, a to díky grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014-2021 v rámci grantového programu „Zdraví“. Fondy poskytnou na realizaci projektu 13,3 mil Kč. Zprostředkovatelem programu je Ministerstvo financí ČR, partnerem programu je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

23.07.2021

Vedení 1. lékařské fakulty UK zve absolventy z let 1970 a 1971 na tzv. ZLATOU PROMOCI lékařů. V loňském roce nebylo možné tuto slavností akci pro absolventy z roku 1970 zorganizovat z epidemiologických důvodů, ale v letošním roce je situace naštěstí daleko příznivější. O to větší máme radost, že naše absolventy z let 1970 a 1971 můžeme nyní pozvat na slavnostní obřad k 50letému výročí absolutoria společně. Velmi si našich absolventů ceníme a jsme hrdí, že pro ně může fakulta tuto slavnost na univerzitní půdě uspořádat.

21.07.2021

Dary v hodnotě za více než 230 tisíc korun věnovala vietnamská společnost TAMDA FOODS, s.r.o., a to Interní klinice 3. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN).  Jejich účelem je podpořit rehabilitaci místních pacientů v rámci léčebného procesu. Konkrétně jde o dary ve formě rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, které účinně a efektivně pomáhají při aktivizaci pacientů a jejich dřívějšího návratu do domácího prostředí. Zástupce společnosti přivítal ve FTN doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., přednosta Interní kliniky, který jim zároveň upřímně poděkoval za poskytnuté dary a rovněž vyzdvihl jejich veliký přínos pro samotné pacienty.

12.07.2021

Každému z nás koluje v žilách červená tekutina. Poptávka po krvi zůstává v nemocnicích neustále velká, tak jako v krčské Fakultní Thomayerově nemocnici. Životodárné tekutiny je málo kvůli letním dovoleným a čekací době po očkování. Máme se kvůli momentálnímu nedostatku dárců bát, že krve bude nedostatek? Nač by, když darovat ji může téměř každý.

12.07.2021

Covid-19 řádí v Česku už dost dlouho. Nejlepším způsobem, jak se ho zbavit, je podle odborníků očkování. Ve Fakultní Thomayerově nemocnici očkují od 1. července samoplátce i všechny zájemce starší 12 let. Mezi prvními byla i dvanáctiletá Vivian, která se svěřila s dojmy z injekce.

02.07.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) informuje, že od 7. července bude opět otevřena Thomayerova kavárna, a to vždy od PO do PÁ s provozní dobou od 7:30 do 17:00 hod.

01.07.2021

Transfuzní oddělení ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN)  prosí všechny své stávající i budoucí dárce krve, aby přišli darovat krev i během letních prázdnin a v období dovolených. Krev je velice důležitá a není ji nikdy dost! VÍCE INFO na webu Transfuzního odd.

01.07.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) začala od 1. července NOVĚ očkovat také tzv. SAMOPLÁTCE a DĚTI OD 12 DO 15 LET. Vše probíhá v očkovacím centru nemocnice v pavilonu F. Bližší INFO o očkování najdete na webu FTN.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.