Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky a aktuality

24.02.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) informuje o tom, že od 25. února opět obnovuje termíny PRVNÍ DÁVKY očkování! Bližší informace o organizaci očkování ve FTN lze najít na webu nemocnice.

24.02.2021

Celkem 102 820 Kč putovalo darem do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) na boj proti covid-19, a to z prodeje knihy – V bílém plášti. Celkem se jí prodalo úctyhodných 5 141 kusů a z každého prodaného kusu šlo 20 Kč právě na podporu naší nemocnice. Vydavatelem knihy byla společnost Euromedia Group, a.s., které zároveň velice děkujeme za podporu a finanční dar.

23.02.2021

Dobrá nálada, vtipné scénky či legrační nafukovací a barevné balónky v podobě různých zvířátek či jiných motivů, to vše a mnohem více přinesli veselí klauni do Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), aby rozveselili naše dětské pacienty na lůžkových odděleních. Stalo se tak začátkem února a o zábavu bylo rázem postaráno, a to díky klaunům z organizace – DR. KLAUN (Chance 4 Children), která funguje v ČR již od roku 1997. Za FTN je přivítala Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA, hlavní sestra a náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání.

16.02.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN)  bude centrálním místem pro výdej léku - tzv. bamlanivimab prodávaný jako BAMLAN od americké společnosti Eli Lilly. Ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví došlo ve velmi krátké době již i k podpisu smlouvy o jeho zakoupení a ještě během února bude lék dovezen do FTN. V první fázi by se mělo jednat přibližně o 500 dávek léku a v následujících měsících bude postupně docházet k navýšení dodávek.

16.02.2021

Z důvodu dnešní technické chybě došlo omylem k rozeslání několika SMS zpráv lidem s informací o zrušení dvou objednaných termínů očkování druhou dávkou vakcíny.

09.02.2021

Máme stále dost plno, zní z většiny nemocnic v Česku. K pondělí evidují nemocnice celkem 5 473 pacientů. Na zoufalou situaci už mnohokrát poukázal prezident České lékařské komory Milan Kubek. Zajímalo nás, jak to skutečně vypadá v jednotlivých krajích. Oslovili jsme několik nemocnic a přinášíme srovnání. Kde jsou na hraně kapacit a kde se naopak situace výrazně lepší?

05.02.2021

Jak vypadá náročná a často vyčerpávající práce zdravotnického personálu přímo z první linie? To se snažil zachytit známý fotograf Martin Divíšek. Fotky pořídil z prostředí JIP na Anesteziologicko-resuscitační klinice 1. LF UK a FTN. Snahou bylo ukázat laické veřejnosti, jak taková práce zdravotníka v praxi vypadá a jaké ochranné zdravotní pomůcky musí místní personál používat při poskytování zdravotní péče svým pacientům.

02.02.2021

O žádném lidském orgánu se v pandemické době nemluví tolik jako o plicích. Právě v nich se teď často odehrává souboj rozhodující o životě a smrti. Profesorka Martina Vašáková z Pneumologické kliniky 1. LF UK a FTN v Praze je respektovaná expertka na léčbu plicních nemocí, pracuje s nejtěžšími covidovými pacienty. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se děje v plicích i poté, co se člověk koronaviru zbaví.

02.02.2021

Obával se přeplněných nemocničních chodeb a dlouhého čekání, které viděl v televizi anebo na snímcích z médií. Téměř pětaosmdesátiletý Rastislav byl však realitou mile překvapen, očkování proti covidu-19 proběhlo v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici naprosto v klidu. „Vše bylo skvěle zorganizované. Zdravotní personál byl profesionální, empatický. Měl jsem zbytečný strach. Očkování je nutností a dezinformace na mě neplatí,“ říká senior, který se s webem EuroZprávy.cz podělil o zážitky s první dávkou vakcinace.

28.01.2021

Termíny očkování nerušíme a očkujeme dle objednaných termínů! Očkování seniorů nad 80 let probíhá v našem novém očkovacím centrum (pavilon F) rychle a bez dlouhého čekání. Naši zdravotníci se snaží celý proces očkování co nejvíce lidem urychlit. Je dobré přijít na objednaný čas – není potřeba chodit o hodinu či více hodin dříve! Nebudou se tak vytvářet zbytečné fronty lidí.

 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.