Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

09.01.2024

V novém čísle magazínu Forbes Česko byli do TOP 50 nejlepších lékařů v ČR zařazeni i odborníci z naší FTN. Tím prvním byla vybrána prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Plicní kliniky 1. LF UK. Druhým lékařem byl vybrán prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., přednosta Urologické kliniky 3. LF UK ve FTN.

04.01.2024

Radost, smích a dobrá nálada jsou snad nejlepším lékem na každou nemoc či trápení a pokud se jedná o děti, tak to platí dvojnásobně. Ne jinak tomu bylo i v případě daru ve formě veselých plyšových medvídků, kteří v závěru loňského roku udělali velikou radost dětským pacientům ve FTN.

04.01.2024

Autorské kalendáře na rok 2024 s názvem Toulky přírodou III od Ing. Renaty Kocianové ozdobily prostory několika lůžkových oddělení v nemocnici. Celkem 70 kusů putovalo na Odd. geriatrie a následné péče, Kliniku hrudní chirurgie 3. LF UK a FTN, Chirurgickou kliniku 1. LF UK a FTN, ORL a na Dětskou neurologii. Kalendáře si přišly převzít vrchní sestry z uvedených pracovišť a z daru měly upřímnou radost.

04.01.2024

Ročně je v ČR nově diagnostikováno kolem 6 700 pacientů s karcinomem plic a z toho přibližně 5 300 pacientů bohužel této zákeřné nemoci podlehne. Rakovina plic je v České republice jedna z nejčastějších onkologických diagnóz a nejčastější příčina úmrtí mezi onkologickými diagnózami. Řešením, jak tuto situaci zlepšit, je odhalit nádor včas prostř. screeningu. To je cíl programu časného záchytu karcinomu plic, který již delší dobu je realizován v ČR.  Tento program přispívá k zavedení screeningu rakoviny plic v ČR a díky mezinárodnímu projektu SOLACE dochází k posílení screeningu rakoviny plic v Evropě. Celkově je do projektu SOLACE zapojeno 33 institucí z 15 členských států Evropské unie.

02.01.2024

Možnosti léčby, dostupnost léků a podmínky pro izolaci a poskytování léčby tuberkulózy (TBC), včetně její nejzávažnější formy v podobě multirezistentní TBC u dětí a dospělých v ČR, to vše zajímalo zástupce z WHO, kteří nedávno navštívili Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN).  V čele této významné delegace byl Dr. Askar Yedilbayev, regionální poradce WHO pro TBC a multirezistentní TBC a Dr. Andrei Dadu, zástupce WHO - epidemiolog, který se zaměřuje na záchyt tuberkulózy a prevenci jejího šíření. Společně navštívili pracoviště mezinárodně uznávané Pneumologické kliniky 1. LF UK a Pediatrické kliniky 1. LF UK ve FTN, na kterých se léčí dospělí a dětští pacienti s TBC.  A jaké moderní léky jsou používány k její léčbě a zda jich je dostatek, to vše bylo předmětem odborné diskuse v rámci programu.

29.12.2023

V Očkovacím centru FTN nově očkujeme proti Covid-19 proteinovou vakcínou NUVAXOVID XBB 1.5. od spol. Novavax. Nová vakcína je zaměřena na aktuální mutace viru. Očkujeme i bez objednání!

29.12.2023

Zdravotníci z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK děkují lidem z květinářství VAN VLIET v Praze za originální a hezké vánoční překvapení v podobě soba, který byl celý vytvořen z chvojí.

23.12.2023

Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) přeje všem hezké a klidné prožití vánočních svátků v kruhu rodiny a svých nejbližších.

22.12.2023

FTN se podílí na pomoci lidem zasaženým včerejší tragickou událostí na FF UK!

Včera v rámci vyhlášení traumaplánu byli naši zdravotníci v pohotovosti společně s krizovým Intervenčním týmem. Přímo na místě události poskytovalo první psychickou pomoc pět našich interventů. Práce Intervenčního týmu, která je součástí profesionálně koordinovaných systémů psychosociální pomoci, nadále pokračuje formou aktivní účasti na krizových linkách.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.