Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

10.05.2023

Do FTN aktuálně hledáme radiologické asistenty pro naše zrekonstruovaná a moderní pracoviště s CT, RDG, MR a mamografie.

10.05.2023

V rámci evropského plánu boje proti rakovině byl zahájen nový pilotní projekt EU4Health, který usnadní realizaci tzv. screeningu rakoviny plic v celé Evropě. Projekt s názvem „Posílení screeningu rakoviny plic v Evropě (SOLACE)“ zajistí přístup k širšímu spektru lidí napříč všemi sociálními a ekonomickými skupinami. Projekt je financovaný z prostředků EU a byl oficiálně zahájen 1. dubna 2023 na období tří let.

09.05.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla uskutečněna historicky první tzv. bronchiální rheoplastika v ČR. Novou léčebnou metodu provedl bronchologický tým Pneumologické kliniky 1 .LF UK z FTN pod vedením přednostky prof. MUDr. Martiny Koziar Vašákové, Ph.D. společně s primářem kliniky MUDr. Luďkem Stehlíkem a týmem bronchologických sester pod vedením Marcely Martínkové, a to u první pacientky s tzv. chronickou obstrukční plicní chorobou. Jedná se o metodu prováděnou při bronchoskopii, kdy aplikací krátce trvajících vysokofrekvenčních elektrických pulzů na sliznici dýchacích cest dochází k poškození a následnému odhojení zejména zmnožených pohárkových buněk odpovědných za zvýšenou produkci hlenů.

03.05.2023

Zdravé plíce, to bylo téma rozhovoru s přednostkou Plicní kliniky 1. LF UK prof. MUDr. Martinou Koziar Vašákovou, Ph.D. z FTN. Jak se poznají zdravé plíce, jak je chránit a opečovávat anebo jak je důležitý zdravý životní styl a dostatek pohybu pro naše plíce či proč je dobré jíst jablka nebo listovou zeleninu a naopak vyhýbat se kouření cigaret a omezit konzumaci uzeniny, tak na tyto a další otázky odpovídala paní profesorka v pořadu Káva o čtvrté na ČRo.

02.05.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) děkuje lidem ze spolku Kunratice žijou, z. s. za hračky pro naše dětské pacienty. Sbírku hraček uspořádal spolek v rámci akce Vítání jara na kunratické radnici. Hraček se nakonec podařilo vybrat velké množství a sešlo se i několik pěkných kousků, které dětem udělají radost.

02.05.2023

FTN upozorňuje, že z technických důvodů bude Centrální odběrové místo (pavilon A1) ve dnech 18.5. – 19.5.2023 dočasně uzavřeno. Na pracovišti dojde mj. k nové výmalbě atp.

28.04.2023

Naše Gynekologicko-porodnické oddělení z FTN ve spolupráci Aesculap Akademie pořádalo před časem odborný kurz pod názvem Diagnóza a ošetření porodního poranění análního svěrače – OASIS. Kurz byl určen pro lékaře se specializací na gynekologii a porodnictví. Odborným garantem byl MUDr. Petr Kolek, primář naší porodnice. Jednalo se o akreditovanou vzdělávací akci, které se zúčastnili lékaři z celé řady nemocnic v ČR.

26.04.2023

V roce 2022 odstartoval ve FTN největší energetický projekt úsporných opatření a stavebních prací za posledních 40 let a pokračuje i letošním roce. Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu a Ministerstvo zdravotnictví ČR. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu. Stavební práce intenzivně pokračují hned na několika pavilonech najednou. Celkem se jedná o 7 pavilonů: D, A1, B1, U, A3, B4 a budova pavilonu H.

20.04.2023

Ke konci minulého roku byla ve FTN slavnostně zahájena kompletní rekonstrukce budovy Plicní kliniky 1. LF UK (pavilon G1), která patří mezi největší plicní pracoviště v ČR. Jedná se o jeden z našich nejvýznamnějších projektů, který je financován z EU dotací v rámci OP ŽP a také díky podpoře Ministerstvo zdravotnictví České republiky. A realizace projektu pokračuje i v letošním roce! Bourací, a další stavební práce jedou na plné obrátky a z pavilonu kliniky zbylo jen "torzo", kterým je vidět skrze budovu. Část kliniky má ale již osazená nová okna a postupně se pracuje rovněž na zateplování budovy atp.

19.04.2023

Zdravotníci z Onkologické kliniky 1. LF UK ve FTN velice děkují lidem ze spol. JourneyMan CZ a jejím partnerům za finanční dar ve výši 151 000 Kč. Dar bude použit na podporu aktivit kliniky a zvelebení společných prostor pro pacienty, aby se u nás cítili ještě více komfortněji a svůj čas tak trávili v příjemném prostředí. Akci pod názvem BLACK MOVEMBER na podporu kliniky odstartovala společnost JourneyMan CZ v minulém roce a zapojilo se do ní i několik dealerů (více než 15 subjektů) – partnerů spol., kteří se zabývají prodejem motocyklů a čtyřkolek v ČR.

 
Strana: 1 ... 789101112131415161718192021 ... 72
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.