Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

27.02.2024

Vzhledem k výraznějšímu poklesu chřipkových a covidových onemocnění ruší FTN od čtvrtka 29. 2. 2024 zákaz návštěv v nemocnici. I přesto však platí respektování základních hygienických pravidel při pobytu v nemocnici. Zejména dezinfekce rukou, doporučení nošení min. roušky, a to v případě, že jde o návštěvu u rizikového pacienta.

26.02.2024

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) bylo slavnostně otevřeno robotické multioborové centrum, které bylo financováno díky dotačnímu programu REACT-EU. Projekt centra vznikl na konci minulého roku jako moderní robotické centrum, které nabízí zdravotní péči na nejvyšší špičkové úrovni, a to pro obory urologie, hrudní chirurgie, chirurgie a gynekologie, což je v rámci min. ČR unikátní. Od září 2023 k dnešnímu dni se na robotickém systému – daVinci úspěšně realizovalo celkem přes 135 robotických výkonů v uvedených oborech. Celkové investice na vytvoření robotického centra vč. samotného robotického systému, dalšího přístrojového zdravotnického vybavení (RTG, sono aj.), IT a stavby centra byly ve výši 190,7 mil. korun. Z vlastních zdrojů FTN částečně hradila výdaje spojené se zajištěním IT sítí a techniky, a to částkou ve výši 12,9 mil. korun.

15.02.2024

Zástupci Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) a společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) představili společný projekt nové čistírny nemocničních odpadních vod (OV) s využitím unikátních technologií, které budou poprvé použity ve zdravotnickém zařízení v ČR. Projekt byl finančně podpořen díky Norským fondům prostř. SFŽP (Státní fond životního prostředí ČR) částkou 23 099 715 Kč.

07.02.2024

Nádor prsu patří mezi častá a závažná onkologická onemocnění, které ročně postihne až 6,5 tis. žen. Naše Mamografické centrum nabízí ženám komplexní zdravotní péči o prsa a vše na jednom místě!

31.01.2024

Rakovina plic je zákeřná nemoc s nejvyšší úmrtností ve většině zemí světa a zvyšující se počet pacientů, zejména u žen, je důvodem pro zavádění organizovaných pilotních projektů, které se zaměřují na prevenci a efektivní screeningové programy rakoviny plic. Takovým je i mezinárodní pilotní projekt tzv. SOLACE (Strengthening the screening of Lung Cancer in Europe), do kterého je Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) od roku 2023 aktivně zapojena. Odborným garantem a vedoucím tzv. - „balíčku WP6“  projektu je prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Plicní kliniky 1. LF UK ve FTN. Do programu SOLACE je ve FTN zapojeno prvních 32 pacientů – aktivních či bývalých kuřáků.

22.01.2024

Očkovací centrum ve FTN v roce 2023 naočkovalo přes 10 000 lidí proti Covid-19 a přes 2 500 lidí využilo možnosti nechat se naočkovat proti chřipce (od září 2023). I v letošním roce nabízí naše Očkovací centrum vakcinaci nejen proti Covid-19 či chřipce (vakcíny pro lidi do 65 let i nad 65 let), ale také proti RSV viru nebo v rámci cestovatelské medicíny atd. Tak přijďte!

19.01.2024

Psychologové z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) nabízí pomoc dětem a rodinám, které přímo či nepřímo zasáhla prosincová tragická událost na Filosofické fakultě v Praze. Setkání mohou být terapeutická, pokud souvislost s tragickou událostí člověk vnímá přímo, ale i poradenská, pokud například rodiče vnímají změnu chování u svých dětí (či jiných členů rodiny), která časově nebo obsahově na prosincovou událost přímo navazuje.

18.01.2024

Kdo by je neznal a někdy neochutnal, známé sušenky – ZLATÉ ESÍČKA, které nedávno doslova zaplavily celou Thomayerku. Téměř 2500 kusů ESÍČEK dorazilo na konci minulého roku do Fakultní Thomayerovy nemocnice, aby alespoň trochu zpříjemnily práci zdravotníkům a ostatním zaměstnancům nemocnice. S esíčkovým nápadem přišla mezinárodní společnost Mondelez, do které patří mj. značka Opavia. Od nápadu k realizaci pak pomohl Nadační fond Kapka naděje, který s naší nemocnicí spolupracuje dlouhodobě.

09.01.2024

Vedení FTN velice děkuje lidem ze společnosti SEPHORA, s.r.o. za finanční dar ve výši 167 400 korun pro naše Dětské centrum s komplexní péčí a podpůrnou rodinnou terapií (Centrum). Společnost Sephora již tradičně a opakovaně tímto způsobem pomáhá a podporuje Centrum v jeho aktivitách.

09.01.2024

V říjnu 2023 oslavilo naše nové Oddělení paliativní péče své I. výročí a dnes má za sebou už i pořádný kus profesionálně odvedené práce. Během svého krátkého působení ve FTN získalo oddělení i důležitou akreditaci pro postgraduální vzdělávání lékařů a sester v oboru paliativní medicína. Dosud poskytlo například 3067 intervencí a úzce spolupracuje s ostatními pracovišti napříč celou nemocnicí.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.