Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

27.11.2023

Transfuzní oddělení ve FTN nutně hledá dárce s krevní skupinou 0+ a 0-. Aktuálně je těchto krevních skupin veliký nedostatek. Přijďte k nám darovat svou krev a můžete tím zachránit někomu život!

23.11.2023

FTN upozorňuje, že od 23. 11. dojde k omezení návštěv na Pneumologické klinice 1. LF UK, a to z důvodu aktuální epidemiologické situace v souvislosti s vysokým výskytem respiračních nemocí. Návštěvy budou možné pouze po individuální dohodě s ošetřujícím či vedoucím lékařem, a to u pacientů v závažném zdravotním stavu či v terminálním stádiu nemoci. Omezení návštěv platí až do odvolání.

23.11.2023

Očkovací centrum ve FTN upozorňuje na úbytek vakcín proti chřipce pro osoby mladší 65 let. Pro velký zájem o očkování byly již zásoby této vakcíny téměř spotřebovány a zbývá už jen jejich malá část. Pro ty z vás, kteří by měli o očkování proti chřipce ještě zájem, obraťte se co nejdříve na naše Očkovací centrum (pavilon K – přízemí).

23.11.2023

Ministerstvo zdravotnictví informuje veřejnost o programu a využití investičního nástroje tzv. REACT-EU ve zdravotnictví a o podpořených projektech v nemocnicích prostř. této komunikační kampaně. I ve FTN díky REACT-EU bylo podpořeno několik významných projektů, které byly realizovány na různých pracovištích nemocnice. Například na Klinice dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK, kde došlo ke kompletní rekonstrukci lůžkového oddělení za více než 80 mil. Kč.

21.11.2023

FTN informuje, že od 21. 11. dojde k omezení návštěv na Odd. geriatrie a následné péče, a to na stanici A2A z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění a Covid-19. Návštěvy budou možné pouze po individuální dohodě s ošetřujícím či vedoucím lékařem, a to u neinfekčních pacientů.

20.11.2023

Letošní oslavy 95. výročí vzniku Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) jsou již úspěšně za námi, i když ještě zbývá prakticky několik týdnů do konce roku, a tedy oslava výročí by mohla teoreticky pokračovat dál. Závěrečný program oslav patřil především příjemné hudbě. Hudebním hostem galavečeru byla česká zpěvačka Petra Janů, která přítomné publikum potěšila svými osvědčenými hity a poděkováním zdravotníkům za jejich práci a pomoc druhým lidem. Zábavu a zdravý humor měl na starosti známý český bavič Vladimír Hron, který roztančil doslova celý sál.

20.11.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byly před časem slavnostně otevřeny zrekonstruované nové operační sály pro malé chirurgické obory, a to díky čerpání evropských dotací v rámci tzv. programu REACT-EU. Nové operační sály jsou vybavené nejmodernější technologií. Jedním z klíčových bodů pracoviště je například navigační operační systém, který zvýší preciznost a rychlost prováděných výkonů. Tyto špičkové technologie umožní chirurgům realizovat složité operace s nesrovnatelnou přesností, což povede ke zlepšení výsledků a rychlejší době zotavení pacientů. Se zaměřením na bezpečnost a pohodlí pacienta byly tyto operační sály navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší standardy čistoty, sterility, efektivity a komfortu.

13.11.2023

V Očkovacím centru ve FTN bylo v říjnu naočkováno přes 4300 lidí novou vakcínou XBB.1.5. proti COVID-19. Jedná se o novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru.

13.11.2023

U příležitosti letošních oslav 95. výročí Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) se na konci října konalo také literárně-hudební přátelské setkání pod názvem „Já chtěl bych mít tvé foto…“ v Thomayerově kavárně, kde se sešlo mnoho místních příznivců hudby, humoru a zpěvu. To vše si pro ně připravili hudebníci ze známého uskupení Thomayo Melody Quartetu a Ondřej Šárek společně s Jaroslavem Kotenem a Pavlem Kohoutem z Interní kliniky 3. LF UK ve FTN. Kromě hudby nechyběl ani humor a vtip v podání herce Petra Vacka ze Studia Ypsilon.

09.11.2023

U příležitosti Světového dne diabetu, který v letošním roce vychází na 14. listopad nabídne veřejnosti Lékárna ve FTN měření glykémie z krve a následné zhodnocení výsledku možných rizik v souvislosti s diabetem.  Akce se bude konat z provozních důvodů již 13. listopadu od 9.00 do 14.00 hod. v pavilonu P (lékárna pro veřejnost).

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.