Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

18.04.2024

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se ohrazuje proti článku v Seznam Zprávách (V nemocnici fouká starými okny na nemocné děti a mimina? Dejte tam peřinu, z.d.17.4.), který se týká údajně špatné situace na Pediatrické klinice 1. LF UK v souvislosti s jejím technickým stavem. Celý článek byl redaktorem záměrně a jednostranně napsán negativně, aniž by použil objektivní informace, které jsme mu poskytli v souvislosti s rekonstrukcemi, opravami a plány do budoucna, které se už realizovaly nebo se budou realizovat a týkají se kliniky. Redaktor měl tyto informace z naší strany rovněž k dispozici v písemně formě, ale přesto je ve svém článku účelově nepoužil i přesto, že jsme mu s rozhovorem vyšli vstříc. Redaktora jsme žádali o vyvážený a objektivní rozhovor. Bohužel se tak nestalo. Nicméně FTN rekonstruuje, investuje a opravuje své pavilony tak, jak je to jen časově a finančně možné, a to se týká také Pediatrické kliniky. Jen za období 2020 až 2023 byly ve FTN realizovány investiční projekty na různé rekonstrukce, opravy či přestavby budov v celkové hodnotě 2,4 mld. Kč, a to díky EU fondům a za podpory Min. zdravotnictví. Dále se jednalo o investice do nového přístrojového vybavení, techniky, nové technologie a provozu díky programu REACT-EU, které byly ve výši za téměř 650 mil. Kč. To vše za plného provozu nemocnice a bez jakéhokoliv omezení zdravotní péče.

16.04.2024

V březnu 2024 se v naší porodnici (pavilon U) ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) narodilo celkem: 187 miminek. Nejvíce bylo Davidů, Elišek, Viktorií a Leontýnek. Všem maminkám a jejich dětem přejeme hlavně pevné zdraví, štěstí a pohodu.

 

11.04.2024

Nadační fond Davida Švestky (NF) byl založen zaměstnanci Pediatrické kliniky ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to za účelem podpory a rozvoje aktivit kliniky. Příkladem toho byla i veřejná sbírka fondu na studii k projektové dokumentaci plánovaného nového centrálního pediatrického pracoviště. To by v budoucnosti mělo vzniknout v prostorách pavilonu B5, kde se mj. nachází i Klinika dětské chirurgie a traumatologie. Z tohoto důvodu se zaměstnanci kliniky prostř. NF rozhodli pomoci, a přišli s myšlenkou mj. podpořit plánovaný vznik tohoto pediatrického centra, kde by se soustředila veškerá zdravotní péče o dětské pacienty. Aktuálně byla veřejná sbírka již zastavena a vybrané prostředky budou účelně využity dle předmětu jejího zadání, a tedy na zmíněnou studii. Zástupci Nadačního fondu všem dárcům ještě jednou děkují za vyjádřenou podporu.

04.04.2024

Ve Vídni se před časem konala konference s názvem #ECR2024 (EUROPEAN CONGRESS OF RADIOLOGY), která byla zaměřena na dosavadní úspěchy a prezentace mezinárodního projektu SOLACE. Ten se zabývá implementací a optimalizací efektivního a pokročilého screeningu karcinomu plic v rámci EU. Tento projekt je spolufinancovaný programem EU4Health. Za FTN se konference zúčastnila prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka z Pneumologické kliniky 1. LF UK, která zhodnotila dosavadní zkušenosti a úspěchy projektu zaměřeného na program časného záchytu rakoviny plic v ČR. Zpětná vazba a diskuse o nových směrech ve screeningu rakoviny plic byla živá a zajímavá.

03.04.2024

Požadujeme:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání
  • odbornou a zdravotní způsobilost a trestní bezúhonnost podle zákona č. 95/2004 Sb.
  • zájem o obor
  • krátká praxe v oboru vítána, není podmínkou
  • jazykové znalosti
  • ochotu podílet se na zajištění nočního provozu

 

28.03.2024

FTN přeje všem veselé a klidné prožití velikonočních svátků v kruhu rodiny, přátel a svých nejbližších. Užijte si prodloužený víkend plný radosti, pohody a odpočinku.

26.03.2024

21. prosinec 2023 se navždy zapsal černým písmem do novodobé historie ČR, a to v souvislosti s tragickými událostmi na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Na tento den lze jen těžko zapomenout. Kdo však určitě nezapomene je náš intervenční tým, který tehdy zasahoval a pomáhal přímo v centru dění. Za poskytnutou pomoc a spolupráci obdrželi členové týmu i osobní dopis s poděkováním od prezidenta České republiky pana Petra Pavla.

14.03.2024

Gynekologicko-porodnické oddělení ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) pořádalo na začátku března v pořadí již třetí odborný workshop. Tentokrát se týkal tématu: Diagnóza a ošetření porodního poranění análního svěrače – OASIS. Akce se konala pod vedením primáře oddělení MUDr. Petra Kolka a MUDr. Nory Romsauerové ve spolupráci s Akademií Aesculap.

08.03.2024

Začátkem března se ve FTN konal hands-on workshop, který pořádalo Gynekologicko-porodnické oddělení na téma: Evakuace a morcelace objemné tkáně při laparoskopii. Akce se konala pod vedením primáře oddělení MUDr. Petra Kolka a MUDr. Nory Romsauerové. Odborný workshop byl zaměřený na techniku a dovednosti používané při miniinvazivní gynekologické chirurgii.

08.03.2024

Vážené a milé kolegyně,

rok se sešel s rokem a opět slavíme Mezinárodní den žen. Při této příležitosti mi dovolte, abych Vám upřímně poblahopřál k tomuto významnému dni a poděkoval Vám za Vaší práci, kterou zodpovědně a s profesionálním přístupem odvádíte v naší nemocnici.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.