Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Novinky

22.09.2023

Opět se konala Celostátní konference paliativní medicíny a v letošním roce se jí zúčastnili i zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN), a to z našeho nového Oddělení paliativní péče, které vzniklo teprve na konci minulého roku. Cenu za příkladnou praxi v paliativní medicíně letos získala Mgr. Jana Šrámková, která pracuje na pozici vrchní sestry uvedeného oddělení ve FTN. Gratulujeme!

22.09.2023

V letošním roce se opět konala tradiční akce pro veřejnost pod názvem DEN ZDRAVÍ, který každý rok pořádá MČ Praha 4. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) se stala již poněkolikáté partnerem této události, která je zaměřena na prevenci zdraví, zdravý životný styl a zdravou výživu.  I v letošním roce mohli lidé navštívit několik našich stánků zaměřených především na prevenci onkologických onemocnění typu rakoviny plic nebo rakoviny prostaty atp. Lidem jsme poradili například i v oblastech prevence osteoporózy.

20.09.2023

V rámci oslav 95. výročí začal (20.9.) BĚH PRO ZDRAVÍ S THOMAYERKOU. Akce je věnována našim zaměstnancům a jejich dětem. Program začíná v 15.00 hod. u pavilonu C – jídelna. S akcí je spojeno dopravní omezení po dobu konání této události a je tedy třeba dbát na zvýšenou pozornost při průjezdu areálem. Osobní vozy budou ostrahou nemocnice odkláněni na objízdné trasy. Děkujeme všem za pochopení. Programem provází moderátor Vlasta Korec.

20.09.2023

V Očkovacím centru ve FTN již od tohoto pondělí očkujeme novou vakcínou XBB.1.5. proti nemoci Covid-19.  Jedná se o zcela novou adaptovanou monovalentní očkovací látku Comirnaty Omicron XBB.1.5., která je zaměřena proti aktuálně cirkulujícím variantám koronaviru. Během dvou dnů jsme novou vakcínou naočkovali již přes 60 lidí! Očkujeme zatím BEZ REGISTRACE!

15.09.2023

Městská část Praha 4 a Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) Vás zvou na další ročník akce - DEN ZDRAVÍ, který je zaměřen na prevenci zdraví a zdravý životní styl. Akce se koná již 19. září u stanice metra Budějovická (terasa mezi DBK a Českou spořitelnou).

14.09.2023

FTN upozorňuje, že ve středu dne 20.9. dojde k celodennímu uzavření komunikace před budovou C (nemocniční jídelna) z důvodu pořádání akce – Běh pro zdraví s Thomayerkou a nebude možné na tomto místě zaparkovat. Při průjezdu areálem nemocnice prosíme tak o větší opatrnost. V areálu se bude pohybovat větší počet účastníků běžeckého závodu. Trasy běhu budou označené a povedou okolo některých pavilonů směrem k lesu. Nebude tak možný volný průjezd v blízkosti běžecké tratě a bude nutné počítat s dočasným omezením! Děkujeme všem za pochopení a spolupráci.

13.09.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) získala ocenění absolutního vítěze projektu – Kvalitní a bezpečná nemocnice 2023. Stalo se tak u příležitosti vyhlášení výsledků již XV. ročníku zmínění ankety, kterou tradičně vyhlašuje Česká společnost pro akreditaci ve zdravotnictví. Za FTN si ocenění přišli převzít ředitel nemocnice doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc., náměstkyně pro nelékařská zdravotnická povolání Mgr. Jaroslava Mrkvičková, MBA a Mgr. Pavla Jamrichová, vedoucí Oddělení kvality.

05.09.2023

Cirkus, to bylo tématem zadání na výrobu dětských dekorací a výtvarných prvků pro výzdobu interiéru centrální chodby lůžkového oddělení v rámci komplexní rekonstrukce Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK. Autorkou dekorací byla známá výtvarnice Mgr. Eva Sýkorová ze spol. LOKKI, s.r.o. Dekorační prvky vznikaly na přání zdravotnického personálu kliniky.

04.09.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT), která zahrnuje i Centrum dětské traumatologie.  Díky dotačnímu programu REACT-EU došlo ke kompletní přestavbě celého lůžkového oddělení kliniky vč. Odd. dětské intenzivní medicíny. Celkovou rekonstrukcí prošlo rovněž pracovní zázemí pro zdravotníky, inspekce či byl pořízen nový výtah a celá řada dalšího důležitého přístrojového vybavení. Kromě projektu byla pracoviště dodatečně ještě vybavena barevnými dětskými prvky a výtvarnými dekoracemi, a to díky Nadaci Archa Chantal.

18.08.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) upozorňuje, že od 21. srpna dojde k záboru parkování před hlavní budovou (pavilon D), a to z důvodu plánované rekonstrukce chodníku. Doba omezení je předpokládaná na dobu tří týdnů.

 
Strana: 1 ... 34567891011121314151617 ... 72
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.