Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

09.09.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici začalo ve čtvrtek očkování proti Covidu-19 novou upravenou vakcínou. Od 8.30 do 11.00 hodin mohli zájemci o novou vakcínu přijít do očkovacího centra nemocnice a nechat se naočkovat proti koronaviru. Během prvního dne ji dostalo celkem 117 lidí.

02.08.2022

V pondělí 1. srpna se konal Světový den rakoviny plic a k této příležitosti poskytla ve Snídani s Novou rozhovor prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednosta Plicní kliniky 1. LF UK z FTN. V pořadu mluvila prof. Vašáková o problému rakoviny plic, která patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR a postihuje především aktivní kuřáky.  „Je to nemoc, která má vysokou úmrtnost, nějakou dobu byla dokonce považována za neléčitelnou,“ řekla v pořadu prof. Vašáková. Důležitá je prevence a včasné řešení zdravotního problému, a proto byl v ČR z kraje letošního roku spuštěn Program časného záchytu karcinomu plic.

26.07.2022

„Rozsáhlé studie potvrdily, že káva prodlužuje lidský život a odkládá nástup Alzheimerovy choroby,“ tvrdí gastroenterolog doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D. ze 3. lékařské fakulty UK. Roku 2014 stál u zrodu nezávislého Institutu kávy. O kávě i její historii dokáže zaníceně hovořit hodiny; je jejím horlivým „obhájcem“. Už během studia medicíny měl jasno – chtěl se stát chirurgem. Osud a alergie na všemožné dezinfekce však tomu chtěly, že svoji „chirurgickou razanci“ k řešení zdravotnických problémů nakonec uplatňuje ve zcela odlišném oboru: v gastroenterologii. Pavel Kohout se stal výživovým guru, dlouho vedl Centrum výživy Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze a nyní je přednostou Interní kliniky 3. LF UK tamtéž.

25.07.2022

Reportáž ČT o malém Adámkovi, který před časem prodělal těžký Covid-19 a byl kvůli této nemoci 40 dní v kómatu. Zdravotníci z naší Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT) mu zachránili doslova život. Dnes Adámek plně rehabilituje a opět má důvod k radosti ze života. Má však ještě před sebou kus cesty, kterou musí ujít, aby se opět plně vrátil mezi své vrstevníky.

25.07.2022

Reportáž ČT o Programu časného záchytu karcinomu plic, který v ČR začal fungovat z kraje letošního roku. Plicní klinika ve FTN je jedním z pracovišť, kde se tento program začal mezi prvními realizovat.  Zatím přes něj prošlo v rámci ČR více než 400 lidí a u desítky z nich již lékaři diagnostikovali různá plicní onemocnění (např. plicní fibróza, CHOPN aj.) a také bohužel stádia rakoviny plic. Program je určený nejen pro aktivní kuřáky, ale i pro ty, kteří s kouřením přestali či jsou tzv. pasivními kuřáky anebo pracují v těžkých prašných podmínkách. Rakovina plic patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR. Ročně na rakoviny plic umírá přes 5 400 lidí.

21.07.2022

V pondělí 18. 7. začalo ve FTN očkování 4. dávkou (II. posilující dávka) vakcíny proti nemoci Covid-19. Zájem veřejnosti byl od začátku zahájení tak veliký, že bylo nutné hned v první den prodloužit provozní dobu očkovacího centra a personálně doplnit. Jen za první den očkování přišlo přes 160 lidí a v dalších dnech byl zájem ještě vyšší.  V úterý i ve středu přišlo přes 200 lidí. Více se dozvíte v rozhovoru pro TN Live, který poskytl mluvčí nemocnice Petr Sulek.

23.06.2022

Přes milion Čechů zažívá několikrát do měsíce záchvaty migrény, které je dokážou zcela vyřadit z běžného života. Bez léků proti bolesti obvykle nedokážou být. „Jejich nadměrné užívání ale paradoxně vede k dalším bolestem hlavy a nastává začarovaný kruh,“ říká MUDr. Jolana Marková, FEAN, vedoucí lékařka centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy z Fakultní Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro Deník v příloze Zdraví.

14.06.2022

Někteří Ukrajinci museli roztát sníh, aby se mohli napít. V Praze jim pomáhá také primář z Thomayerky: Bojí se i tu, říká

Narodil se na Ukrajině, v České republice ale žije už více než 20 let. Když 24. února letošního roku vtrhla nevyprovokovaná ruská vojska na Ukrajinu a zahájila tím invazi, doktor Anatolij Cybulja (55) zpozorněl. Doma má své blízké, příbuzné i známé. Když se naskytla možnost pomoci nejen jim, ale i ostatním uprchlíkům, nezaváhal a z pozice primáře Oddělení geriatrie a následné péče ve FTN se do podpory trpících aktivně zapojil, jak jen mu to lékařské povinnosti dovolují.

14.06.2022

Reportáž o chystané netradiční módní přehlídce inovativního a veselého pracovního oblečení pediatrů a dětských sester pod názvem MediParáda, která se konala ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Šlo o první ročník této akce, kterou pořádala Nadace Čokoládové děti, o.p.s. ve spolupráci s FTN. Ve Studiu 6 hovořili o MediParádě primářka Dětské neurologie ve FTN MUDr. Klára Brožová, moderátorka pořadu – Sama doma a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a módní návrhářka a autorka přehlídky Ivana Follová.

30.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) odstartoval minulý týden největší projekt energetických úspor za posledních 40 let. Jedná se o nejvýznamnější komplexní projekt energetických opatřeních i stavebního charakteru v tomto roce v rámci fakultních nemocnic v ČR. Projekt byl ve FTN zahájen za účasti zástupců společností ESCO ČEZ a ENESA ČEZ. Roční garance energetických úspor bude min. ve výši 7,1 mil. Kč v cenách roku 2021 a 2 500 tun emisí Co2. V roce 2022 budou úspory ještě vyšší vzhledem ke stoupajícím cenám energií. Nemocnice sníží objem plynu a elektřiny minimálně o 30 %.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.