Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

09.01.2024

Oči jsou nejvytíženějším smyslovým orgánem, a přitom nejsou schované uvnitř těla. Je tedy na nás, jakou péči a ochranu jim dopřejeme. Primářka Očního oddělení pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice MUDr. Kateřina Myslík Manethová říká, že od jistého věku jsou preventivní prohlídky u očního lékaře nezbytností.

05.01.2024

Jedna z pěti žen prožije po porodu psychické potíže. Od pláče přes apatii, obavy, strach o miminko až po sebevražedné myšlenky. Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) v Praze mohou maminky po porodu vyplnit dotazník a zjistit, zda jejich potíže vyžadují odbornou péči. FTN dostala nabídku stát se součástí projektu Národního ústavu duševního zdraví. Na projektu Duševní pohoda mámy pracuje MUDr. Antonín Šebela, Ph.D., z NUDZ. „Byli jsme požádáni o spolupráci a mapování poporodních stavů u žen, které u nás porodí,“ vysvětluje vrchní sestra Gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Bc. Lenka Cejpková.

30.12.2023

V předvánočním čase byla MUDr. Lucie Gonsorčíková, Ph.D., přednostka Pediatrické kliniky 1. LF UK z FTN hostem v pořadu Noční Mikrofórum, kde hovořila o svém životě, rodině a studiu medicíny.  V rozhovoru mluvila také o svém působení na klinice a například i o nejčastějších diagnózách u dětských pacientů, kteří podstupují léčbu na Pediatrické klinice a mnoho dalšího.

19.12.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se poprvé realizovala resekce takzvané hluboké infiltrující endometriózy na nejmodernějším robotickém systému současnosti s názvem Da Vinci. Jedinečná akce svého druhu byla zaměřena na komplexní chirurgickou léčbu hluboké infiltrační endometriózy pod vedením jednoho z největších expertů v tomto oboru Gaby Moawade z Washingtonské univerzitní nemocnice. Server Pražský patriot o tom informoval mluvčí FTN Petr Sulek.

18.12.2023

Už potřinácté se konalo slavnostní předání sbírky z akce "Děti dětem" Dětskému centru při Fakultní Thomayerově nemocnici s komplexní péčí a podpůrnou rodinnou terapií v Sulické ulici. A to za účasti 1. místostarostky Ireny Michalcové. Jedná se o výtěžek sbírky, která je každoročně organizovaná ve školách na území Prahy 4. Věcné dary byly v neuvěřitelné výši za celkem 450 tisíc korun. Akce se zúčastnilo 18 ZŠ a celkem 17 mateřinek. Dvě základní školy z Prahy 4 poskytly i finanční dar Dětskému centru.

06.12.2023

Mikuláše v rouchu, s dlouhými vousy a velkou berlou doprovázeli hodný anděl a čtyři neposední čerti. Tihle všichni oživili chodby dětské chirurgie Fakultní Thomayerovy nemocnice. Jen občas došlo na dětské slzičky, v tom případě hned nastoupila andělská Sabina Laurinová, aby situaci zachránila. Děti díky dárkům, sladkostem a focení s herci přišly na malou chvíli na jiné myšlenky, protože fanoušků seriálu ZOO se v pokojích našlo dost.

06.12.2023

Po celém Česku chodí tradičně 5. prosince Mikuláš, čert a anděl. Ti odměňují děti sladkostmi anebo také uhlím, podle toho, zda byly hodné, nebo ne. Mikuláš s družinou se vydali mimo jiné na dětskou neurologii pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice. Nadílku od tváří televize Nova dostaly děti, které nemohly sváteční den trávit doma s rodiči.

21.11.2023

Někdy není zbytí a lékař musí pacientovi předepsat více léků. Potíž nastává ve chvíli, kdy jich je příliš a vzájemná kombinace pacientovi škodí. Až desetina seniorů končí v nemocnici právě kvůli tomu, že bere moc prášků. Přitom by stačilo, kdyby lékaři věděli o tom, který z nich co předepisuje a proč. Co s tím? „Lékaři by měli využít každou ambulantní návštěvu nebo hospitalizaci pacienta k revizi jeho medikace,“ řekl MUDr. Dan Rakušan, endokrinolog z Fakultní Thomayerovy nemocnice v pořadu Ranní interview na Radiožurnálu.

16.11.2023

O nadměrném užívání léků a antibiotik či o někdy zbytečném velkém množství náročných vyšetření u pacienta má upozornit kampaň České internistické společnosti pod názvem „Choosing Wisely“. O kampani a o problematice nadužívání léků v ČR hovořil MUDr. Dan Rakušan z Interní kliniky 3. LF UK ve FTN, který pracuje v Endokrinologické ambulanci.  V rozhovoru zaznělo mj. také to, co znamená terapeutická iluze v souvislosti s použitím antibiotik například u virových onemocnění typu infekce horních cest dýchacích a proč jsou v tomto případě antibiotika zbytečná.

14.11.2023

Bojí se Češi doktorů a využívají dostatečně všech preventivních programů nebo chodí vůbec na prevenci a zajímají se o své zdraví, tak na tyto a další otázky odpovídala prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK ve FTN v pořadu Nový den na CNN Prima News.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.