Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

30.10.2023

Nynější Fakultní Thomayerova nemocnice v pražské Krči si připomíná 95 let existence. Na desáté výročí vzniku Československa ji otevřel sám prezident Masaryk. Domovy nesly jeho jméno a vybavením neměly ve střední Evropě obdoby.

26.10.2023

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici [FTN] tento týden oficiálně skončila modernizace osvětlení a vytápění ve dvaceti pavilonech včetně zateplení sedmi z nich. Modernizaci FTN realizovala jako EPC projekt. Modernizace, která ve FTN začala loni na jaře, proběhla za plného provozu. Jenom tím výjimečná ale není. Energetické úspory nemocnici po dobu pěti let smluvně garantují dodavatelé EPC projektu [Energy Performance Contracting]. Jde o konsorcium společností Enesa z holdingu ČEZ Esco a Metrostav. Roční výše úspor energií odpovídá 2 500 tunám oxidu uhličitého. Každoročně nemocnice sníží náklady na energie o sedm milionů korun.

26.10.2023

O velkém centrálním projektu rekonstrukce budov a energeticky úsporných opatření ve Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) byla reportáž na CNN Prima News. V nemocnici totiž skončila po roce modernizace osvětlení a vytápění ve 20 pavilonech včetně zateplení sedmi z nich, a to za plného provozu. Největší modernizační projekt v nemocnici za posledních 50 let sníží každoročně náklady na energie o 7 mil. Kč. Nemocnice je má po dobu pěti let garantovány smluvně dodavatelem, kterým je konsorcium společností ENESA z holdingu ČEZ ESCO a Metrostav. Roční výše úspor energie odpovídá 2 500 tunám CO2. Investiční opatření a stavební práce jsou ukončeny a projekt byl předán nemocnici. To vše a mnohem více zaznělo v reportáži po tiskového briefingu za účasti ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, generálního ředitele ČEZ ESCO Kamila Čermáka a dalších. Akce se konala také u příležitosti zahájení oslav 95. výročí FTN.

11.10.2023

Rok působení nového Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) a více než 1000 pacientů, kterým byl poskytnut tento druh péče ve spolupráci s ostatními pracovišti nemocnice. O tom byla reportáž CNN Prima News, ve které hovořila mj. vedoucí lékařka oddělení MUDr. Zuzana Křemenová či přednostka Plicní kliniky 1. LF UK prof. MUDr. Martina Koziar Vašáková.

11.10.2023

V úterý 10. října se konala oslava I. výročí působní Oddělení paliativní péče ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) za přítomnosti vedení oddělení včele s vedoucí lékařkou MUDr. Zuzanou Křemenovou, ředitelem FTN doc. MUDr. Zdeňkem Benešem, CSc., zástupců místních hospiců či podporovatelů a mnoho dalších. Přítomni byli také rodinní příslušníci, kteří mají nebo měli vlastní zkušenosti s paliativní péčí o jejich blízké. Za rok fungování oddělení ve FTN se povedlo zajistit tuto péči o úctyhodných 1000 pacientů.

03.10.2023

Hlavní hrdina českého filmu Němá tajemství (Marián Mitaš) ochrne po těžkém úrazu hlavy na půl těla, nemůže mluvit, psát ani nerozumí okolí. O získané řečové poruše jsme hovořili s docentem Robertem Rusinou, přednostou Neurologické kliniky 3. LF UK z FTN, který se ve snímku zhostil role neurologa.

03.10.2023

Diagnózu rakoviny prostaty si u nás každoročně vyslechne 8 tisíc mužů. Jejich počet navíc rok od roku mírně stoupá. U nemalé části z nich se pak vyskytuje agresivní forma nádoru. 1500 mužů na rakovinu prostaty umírá. Jak řekl Blesk Zprávám prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., od ledna 2024 se v Česku rozběhne organizovaný systematický screening, který umožní nádory objevit v raných stadiích. Jakým způsobem bude probíhat a kdo by neměl váhat s prevencí, tak na tyto a další otázky odpovídal prof. Zachoval v rozhovoru pro blesk.cz.

25.09.2023

Zastupitelstvo Prahy 4 ve středu chválilo poskytnutí dotace ve výši 180 000 korun pro Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN). Z dotace bude pořízena unikátní jemná chirurgická technika nezbytná k ošetření komplikovaných zlomenin prstů u malých pacientů. FTN tak ročně ošetří více než 100 dětí.

25.09.2023

Městská část Praha 4 uspořádala již tradiční Den zdraví. Ten se konal před obchodním centrem DBK Budějovická a nabízel návštěvníkům například možnost si nechat zdarma vyšetřit zrak či změřit krevní tlak. Věnujte 10 minut svému zdraví. To byl podtitul 5. ročníku osvětové akce Den zdraví v Praze 4. Návštěvníkům i letos nabídl řadu bezplatných vyšetření.

13.09.2023

Kubek: Novela o přesčasech dělá z lékařů podlidi. Nikoho k nim nenutí, oponuje Philipp

Novela o zdvojnásobení přesčasů pro lékaře z nich dělá podlidi, řekl v pořadu 360° prezident České lékařské komory Milan Kubek. Unavení doktoři prý chybují stejně jako opilí. Podle místopředsedy Sněmovního výboru pro zdravotnictví Toma Philippa (KDU-ČSL) díky novele zaměstnavatel nebude moci lékaře k přesčasům nutit. Předseda spolku Mladí lékaři Martin Kočí ale uvedl, že jedinou cestou, jak eliminovat přesčasy lékařů, je zrušení některých nemocnic.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.