Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

14.02.2023

Dobrovolnictví ve zdravotnictví a s tím spojený pilotní projekt Ministerstva zdravotnictví v několika nemocnicích, o tom byla reportáž ČT a mj. také z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) z Odd. geriatrie a následné péče, kde dobrovolníci hrají dlouhodobě důležitou roli při pomoci a vytváření příjemnějšího prostředí místním seniorům, kteří jsou zde delší dobu hospitalizovaní. O dobrovolnictví ve FTN hovořila v reportáži vedoucí Centra podpůrné péče Mgr. Romana Hrabáková a dlouhodobá zkušená dobrovolnice Alena Krajíčková.

10.02.2023

Rakovinou plic onemocní v Česku každoročně víc než 6500 lidí, jedná se o čtvrtý nejčastější typ rakoviny u mužů i u žen. Počet nových případů se posledních dvacet let příliš nemění.

07.02.2023

Střeva byla po léta opomíjenými orgány, protože je máme spojena s vyměšováním. Jenže dnes už na základě výzkumů víme, že existuje obousměrná komunikace mezi střevem a naším mozkem. Víme, že střeva pouze netráví přijímanou potravu, ale zamezují prosakování toxinů do krevního řečiště a jsou velice důležitá pro imunitní systém a jeho funkčnost. Špatně fungující střeva jsou základem mnoha nemocí, které se mohou projevit kdekoli v našem těle. Co všechno může způsobit zánět střev, jak se projevuje a jak se dá léčit a jak a čím svým střevům sami škodíme?

01.02.2023

MUDr. Libor Havel: „Pouze jeden ze sedmi kuřáků dostane plicní rakovinu. Mozek raději slyší, že rakovinu nedostanu, než dostanu.“

24.01.2023

Jak přesně operace probíhá, jak dlouho trvá a co přijde po ní? Jak o ní přemýšlet a jak se s ní smířit? Poslechněte si v podcastu - Jiné stavy o císařském řezu. Provází ho nekomfort, obavy, někdy spěch i pocit selhání. Po něm přichází dlouhé hojení, mnoho bolesti a nemalá jizva na těle.

18.01.2023

Fakultní Thomayerova nemocnice v pražské Krči uvedla do provozu v prostorách ozařoven Onkologické kliniky 1. LF UK dva nové lineární urychlovače, které patří mezi nejmodernější ozařovače na světě. Jejich unikátnost je hlavně v přesnosti léčby bez narušení okolních zdravých tkání. „Nové přístroje umožňují provádět nejmodernější radioterapeutické techniky včetně například ozařování v řízeném dýchání (v hlubokém nádechu a 4D radioterapii),“ přiblížila léčbu přednostka Onkologické kliniky 1. LF UK z FTN doc. MUDr. Radka Lohynská, Ph.D.

10.01.2023

Martina Šeflová pracuje jako herní terapeutka deset let. Její povolání oficiálně neexistuje a veřejnosti není příliš známé. V rozhovoru pro Vitalia.cz proto přibližuje, co obnáší. Prostřednictvím hry dokáže dítě nejen zabavit, uklidnit, ale také poznat jeho emoce, pracovat s nimi nebo jej i jeho rodiče seznámit s tím, co je v nemocnici čeká. Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) v Praze začala nabízet herní terapii jako jedna z prvních v Česku už v roce 2008, a to v rámci Centra podpůrné péče, pod které spadá také činnost dobrovolníků či nemocničních kaplanů. Nemocnice nyní má tři herní terapeutky, jež pečují o dětské pacienty na čtyřech odděleních. Jednou z nich je Martina Šeflová, za kterou jsme se vypravili na Kliniku dětské chirurgie a traumatologie 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a FTN.

10.01.2023

V Česku by letos měla vzniknout vůbec první centrální dárcovská banka stolice. Fungovat bude při Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze. Nemocnicím nabídne přístup ke stolici od dárců, kterou budou moct použít pro léčbu pacientů se závažnou střevní infekcí. Do budoucna by ale takzvaná transplantace stolice mohla pomáhat i při jiných zdravotních potížích.

06.01.2023

Ročně podlehne rakovině plic v Česku kolem pěti tisíc lidí. Bohužel ji nelze odhalit v počátku, ale zpravidla až když je pozdě. Nemoc si většina z nás spojuje hlavně s kuřáky, ale týká se i nekuřáků. V pořadu Neklepat! hovoří přední český pneumoonkolog z Fakultní Thomayerovy nemocnice Libor Havel, který sice všem doporučuje nekouřit, ale navrhuje i alternativní řešení, když prostě kouřit chcete…

08.12.2022

Financování tak nákladného projektu by se neobešlo bez EU dotací a podpoře ze strany státu. Z EU dotací díky #OPŽP je hrazeno 45% výdajů a 50% ze státního rozpočtu. Stavební práce intenzivně pokračují a postupně se vyměňují stará okna za nová, která mnohem lépe izolují, a to v několika pavilonech najednou. Celkem jich je přes 1870 kusů a více než 100 druhů v různých velikostech. Probíhá instalace nových termostatických ventilů a hlavic u radiátorů vč. osazení tzv. IRC hlavic a teplotních čidel (celkově téměř 6280 ks), díky kterým se bude efektivněji a úsporněji řídit topný systém ve dvaceti pavilonech nemocnice. Kromě toho se rovněž realizuje výměna starých stropních svítidel za nová LED úsporná světla, která budou mít o 60 % nižší spotřebu energie ve srovnání se stávajícím osvětlením, což představuje úsporu 4,6 mil. korun ročně. Celkově bude vyměněno téměř 11600 kusů světel za úsporná LED osvětlení. Práce postupně probíhají i na zateplování fasád v některých pavilonech. A je toho mnohem více! To vše za plného provozu nemocnice.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516 ... 38
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.