Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

17.02.2022

Káva obzvlášť po ránu dokáže člověka nabudit. Funguje ale také jako významný antioxidant s prokázaným pozitivním účinkem na lidské zdraví. Přednosta Interní kliniky 3. LF UK a FTN a současně spoluzakladatel Institutu kávy doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D. pro TN.cz popsal, jak tento celosvětově oblíbený nápoj na lidské tělo působí, i co se stane, pokud budete pít kávu nalačno.

17.02.2022

Poslední dva roky žijeme covidem-19. Zatímco ale pandemie této infekční nemoci pomalu opadá, pandemie civilizačních chorob bude v dalších letech a desetiletích narůstat. Platí to i o demencích a Alzheimerově chorobě, které zřejmě bude v České republice v roce 2050 mít až 290 tisíc lidí. Zajistit pacientům kvalitní a včasnou péči má za cíl Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc, který byl schválen na jaře loňského roku. Ten by se měl zasadit o to, abychom měli po celé republice dostupnou péči, a zároveň by v jeho rámci měly vzniknout doporučené postupy, díky nimž by měla být zajištěna péče o pacienta i jeho rodinu po celou dobu onemocnění.

04.01.2022

Proč embryo na začátku svého bytí provede genovou anarchii? A proč se někdy chromozom stočí do kruhu? Na tyto otázky vám genetika odpověď zatím nedá. Na řadu dalších otázek ale ano. V medicíně totiž patří mezi nejvíce fascinující obory. O pestrém světě genetiky z pohledu lékařky poskytla rozhovor pro server vitalia.cz primářka Oddělení lékařské genetiky MUDr. Martina Langová, Ph.D. z FTN, která zároveň přednáší i na 3. lékařské fakultě UK.

30.12.2021

„Na Štědrý den vezmu housle a s kolegou jdeme zpívat koledy do nemocnice, abychom přinesli alespoň trochu vánoční atmosféry a naděje,“ popisuje nemocniční kaplanka v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Doubravka Vokáčová pracuje v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici. Jako nemocniční kaplanka se stará nejen o tradiční náboženské obřady, ale nabízí pacientům, jejich příbuzným a zdravotnickému personálu nemocnice osobní setkání a rozhovor.

21.12.2021

Za kvalitní zdravotní péči, pomoc, vstřícnost a pozitivní přístup k nemocnému, ta by se dala reprodukovat slova spokojeného pacienta, který veřejně poděkoval týmu nejen zdravotníků z Neurologické kliniky 3. LF UK v časopise České lékařské komory Tempus Medicorum.

16.12.2021

První děti z věkové skupiny 5 až 11 let dostaly ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze dětskou vakcínu proti covidu. Do České republiky dorazily první dávky v úterý. Hned první možný termín očkování si zaregistrovaly stovky rodičů.

16.12.2021

Reportérka Petra Staňová navštívila Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN), kde dnes (včera,15.12.) probíhá první očkování dětí mezi 5 až 11 lety. O vakcinaci dětí a vývoji pandemie nejen v této věkové skupině, mluvila s pediatričkou MUDr. Hanou Cabrnochovou z FTN. Děti starší pěti let začala FTN očkovat jako první v ČR, a to v dětské ambulanci místní Pediatrické kliniky 1. LF UK v pražské Krči.

16.12.2021

Od středy se v Česku očkuje už i nejmladší věková kategorie, děti od pěti do 11 let. Do pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice přijeli rodiče asi 40 dětí, někteří neváhali jet třeba až z Tábora. „V úterý dorazily dětské vakcíny a my už dneska očkujeme, myslím, že snad jako úplně první v Praze,“ říká mluvčí nemocnice Petr Sulek. Hned na první den mají registrovaných více než 40 dětí.

13.12.2021

Školy a školky v městské části Praha 4 se opět zapojily do sbírky Děti dětem. Zájemci mohli do školských zařízení přinášet potřebné věci, které byly poté předány Dětskému centru Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN). Městská část uspořádala sbírku již po jedenácté. Letos se odhadovaná materiální cena darů vyšplhala až na 350 tisíc Kč. Nejčastěji byly darovány podložky, dětské pleny, hračky, dezinfekce a dětská kosmetika.

13.12.2021

Rodiče mohou svoje děti ve věku pět až jedenáct let registrovat k očkování proti covidu-19 ve vakcinačních centrech už od nedělního večera. Oficiálně se měl systém na očkovacím webu ministerstva zdravotnictví otevřít až v pondělí, stejně jako u jiných věkových kategoriích bylo ale možné se do něj přihlásit o několik hodin dříve před stanoveným termínem. Dosud se mohly v Česku očkovat děti starší dvanácti let. Další možností pro mladší děti je očkování v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, kam se lidé nemusí registrovat přes internet, ale osloví přímo lékaře.

 
Strana: 1 ... 2345678910111213141516 ... 33
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.