Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

30.12.2021

„Na Štědrý den vezmu housle a s kolegou jdeme zpívat koledy do nemocnice, abychom přinesli alespoň trochu vánoční atmosféry a naděje,“ popisuje nemocniční kaplanka v rozhovoru pro Seznam Zprávy. Doubravka Vokáčová pracuje v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici. Jako nemocniční kaplanka se stará nejen o tradiční náboženské obřady, ale nabízí pacientům, jejich příbuzným a zdravotnickému personálu nemocnice osobní setkání a rozhovor.

21.12.2021

Za kvalitní zdravotní péči, pomoc, vstřícnost a pozitivní přístup k nemocnému, ta by se dala reprodukovat slova spokojeného pacienta, který veřejně poděkoval týmu nejen zdravotníků z Neurologické kliniky 3. LF UK v časopise České lékařské komory Tempus Medicorum.

16.12.2021

První děti z věkové skupiny 5 až 11 let dostaly ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze dětskou vakcínu proti covidu. Do České republiky dorazily první dávky v úterý. Hned první možný termín očkování si zaregistrovaly stovky rodičů.

16.12.2021

Reportérka Petra Staňová navštívila Fakultní Thomayerovu nemocnici (FTN), kde dnes (včera,15.12.) probíhá první očkování dětí mezi 5 až 11 lety. O vakcinaci dětí a vývoji pandemie nejen v této věkové skupině, mluvila s pediatričkou MUDr. Hanou Cabrnochovou z FTN. Děti starší pěti let začala FTN očkovat jako první v ČR, a to v dětské ambulanci místní Pediatrické kliniky 1. LF UK v pražské Krči.

16.12.2021

Od středy se v Česku očkuje už i nejmladší věková kategorie, děti od pěti do 11 let. Do pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice přijeli rodiče asi 40 dětí, někteří neváhali jet třeba až z Tábora. „V úterý dorazily dětské vakcíny a my už dneska očkujeme, myslím, že snad jako úplně první v Praze,“ říká mluvčí nemocnice Petr Sulek. Hned na první den mají registrovaných více než 40 dětí.

13.12.2021

Školy a školky v městské části Praha 4 se opět zapojily do sbírky Děti dětem. Zájemci mohli do školských zařízení přinášet potřebné věci, které byly poté předány Dětskému centru Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN). Městská část uspořádala sbírku již po jedenácté. Letos se odhadovaná materiální cena darů vyšplhala až na 350 tisíc Kč. Nejčastěji byly darovány podložky, dětské pleny, hračky, dezinfekce a dětská kosmetika.

13.12.2021

Rodiče mohou svoje děti ve věku pět až jedenáct let registrovat k očkování proti covidu-19 ve vakcinačních centrech už od nedělního večera. Oficiálně se měl systém na očkovacím webu ministerstva zdravotnictví otevřít až v pondělí, stejně jako u jiných věkových kategoriích bylo ale možné se do něj přihlásit o několik hodin dříve před stanoveným termínem. Dosud se mohly v Česku očkovat děti starší dvanácti let. Další možností pro mladší děti je očkování v ordinacích praktických lékařů pro děti a dorost, kam se lidé nemusí registrovat přes internet, ale osloví přímo lékaře.

08.12.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici je s covidem hospitalizováno 118 pacientů (stav k 3.12.) a většina z nich je bohužel bez očkování. Sedmnáct lidí leží ve vážném stavu na oddělení ARO a JIP. „Tento stav se ale se však rychle mění. Je potřeba uvést, že jsme kvůli velkému množství covid pozitivních pacientů museli již řadu našich pracovišť upravit a přizpůsobit na covidová oddělení,“ vysvětluje mluvčí nemocnice Petr Sulek. Další covidová lůžka má Thomayerova nemocnice například i na oddělení ARO.

06.12.2021

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konala mikulášská nadílka. Tentokrát však přišli Mikuláš, čert a anděl potěšit hlavně dospělé, a to zdravotníky z tzv. první linie. Tváře TV Prima včele s Petrem Vágnerem, Karlem Voříškem a Klárou Doležalovou přijely udělat hlavně radost těm, kteří zažívají v poslední době velmi krušné chvíle a radostných dnů si příliš mnoho bohužel neužijí.

23.11.2021

O tzv. postcovidovém syndromu neboli syndromu multisystémové zánětlivé odpovědi (PIMS) u malých dětí hovořila v pořadu Země v nouzi MUDr. Markéta Bloomfield, dětská imunoložka z Pediatrické kliniky 1. LF UK z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN). Tématem pořadu byl život s koronavirem a současná sílící epidemie z pohledu několika dalších pozvaných odborníků.

 
Strana: 1 ... 789101112131415161718192021 ... 38
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.