Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

12.07.2021

Každému z nás koluje v žilách červená tekutina. Poptávka po krvi zůstává v nemocnicích neustále velká, tak jako v krčské Fakultní Thomayerově nemocnici. Životodárné tekutiny je málo kvůli letním dovoleným a čekací době po očkování. Máme se kvůli momentálnímu nedostatku dárců bát, že krve bude nedostatek? Nač by, když darovat ji může téměř každý.

28.06.2021

Česká republika má svou první mozkovou banku, kterou slavnostně otevřela Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) společně s 3. lékařskou fakultou UK v Praze. Co to mozková banka je, zjišťovala reportérka Petra Staňová. Rozhovor poskytli doc. MUDr. Robert Rusina, Ph.D., přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK ve FTN a také prof. MUDr. Radoslav Matěj, Ph.D., přednosta Ústavu patologie a molekulární medicíny 3. LF UK ve FTN.

21.06.2021

V pražské Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) otevřeli banku mozkových tkání, je jediná na východ od Mnichova. Bude uchovávat vzorky mozků pacientů s neurodegenerativními nemocemi, jako je Parkinsonova choroba nebo Alzheimerova demence. Má jako instituce pomoci s jejich výzkumem a vývojem nových léků. U příležitosti otevření banky to řekl přednosta Neurologické kliniky 3. LF UK ve FTN doc. Robert Rusina.

21.06.2021

Slavnostním přestřižením pásky se v pátek (18.6.) v jednom z pavilonů Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) otevřela první mozková banka v Česku. Ukládají se sem vzorky mozkové tkáně i celé mozky pacientů, kteří zemřeli například na Parkinsonovu nebo Alzheimerovu chorobu. Motto banky zní „Zkoumání mozkové tkáně je naděje pro nemocné s demencí.“ Sloužit má právě výzkumu a hledání  léčby na tyto závažná onemocnění, kterými v Česku trpí kolem 150 tisíc lidí.

09.06.2021

Počet mužů s diagnózou rakoviny prostaty v České republice stále narůstá. Každoročně si nepříjemnou zprávu vyslechne 8000 mužů, pětina z nich přichází k lékaři pozdě. Kdo chce situaci řešit preventivně, musí často platit ze svého, a to i když je v rizikové skupině. Celoplošný program časného záchytu totiž zatím nefunguje. Čeští urologové volají po změně už dlouho, protože vědí, že screening rakoviny prostaty má smysl. V zemích, kde ho zavedli, se totiž úmrtnost na tento karcinom snížila až o 20 %. Slibná jednání ale prozatím přerušila pandemie koronaviru.

O rakovině prostaty, léčbě a prevenci hovořil prof. MUDr. Roman Zachoval, Ph.D., MBA, přednosta Urologické kliniky 3. LF UK ve FTN.

26.05.2021

I v porodnici může podle primáře Gynekologicko-porodnického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze MUDr. Petra Kolka být porod, do kterého není nijak zasahováno. Nemocnice na zájem o přirozené porody reagují úpravou prostor na přívětivější. Přirozený porod vyžaduje zpravidla více času. Krčská nemocnice za 1,4 milionu korun upravila čtyři porodní pokoje tak, aby tam rodička a její doprovod měli víc soukromí.

25.05.2021

O rakovině prostaty, prevenci, příznacích či o mýtech této nemoci poskytl rozhovor pro idnes.cz prof. MUDr. Zdeněk Zachoval, Ph.D., přednosta Urologické kliniky 3. LF UK ve FTN. Karcinom prostaty je u českých mužů už několik let nejrozšířenějším typem nádorového onemocnění. Lékaři každoročně diagnostikují až osm tisíc nových případů. Ve společnosti o tomto onemocnění koluje stále mnoho mýtů, které mohou muže odradit od prevence a léčby. Přečtěte si o těch nejčastějších. Výskyt rakoviny prostaty sice stoupá po 50. roce věku, ale případů „pod padesátkou“ bohužel také není málo a výjimkou nejsou ani třicátníci.

24.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice začala nabízet budoucím maminkám čtyři porodní pokoje domácího typu s vlastním sociálním zařízením. Stalo se tak díky rekonstrukci, která proběhla v rekordním čase 15 dnů. Při rekonstrukci se nemyslelo ale pouze na budoucí maminky. Zázemí tu najdou také jejich partneři. Nové porodní pokoje pochválila také starostka Městské části Prahy 4 – Irena Michalcová. Městská část Fakultní Thomayerovu nemocnici dlouhodobě podporuje formou grantů či jednorázových příspěvků.

20.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice ve středu představila čtyři nové porodní pokoje, které nabízí větší soukromí a pohodlí pro rodičky i jejich doprovod. Rekonstrukcí za 1,4 milionu korun tak reaguje na zvyšující se zájem o přirozené porody. Na pokoje i jedno z prvních miminek, které v nich přišlo na svět, se podívejte v reportáži.

20.05.2021

Porody ve Fakultní Thomayerově (FTN) nemocnici budou pro rodičky o něco příjemnější, a to i díky nově vybaveným pokojům v tamní porodnici. V nemocnici vznikly čtyři nové pokoje tzv. „domácího typu“. Mnohem více než porodní sál totiž připomínají domácí pokoje, lze tu nalézt například křesla, malou kuchyňku a vlastní sociální zařízení.

 
Strana: 1 ... 5678910111213141516171819 ... 33
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.