Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

25.07.2022

Reportáž ČT o malém Adámkovi, který před časem prodělal těžký Covid-19 a byl kvůli této nemoci 40 dní v kómatu. Zdravotníci z naší Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK (KDCHT) mu zachránili doslova život. Dnes Adámek plně rehabilituje a opět má důvod k radosti ze života. Má však ještě před sebou kus cesty, kterou musí ujít, aby se opět plně vrátil mezi své vrstevníky.

25.07.2022

Reportáž ČT o Programu časného záchytu karcinomu plic, který v ČR začal fungovat z kraje letošního roku. Plicní klinika ve FTN je jedním z pracovišť, kde se tento program začal mezi prvními realizovat.  Zatím přes něj prošlo v rámci ČR více než 400 lidí a u desítky z nich již lékaři diagnostikovali různá plicní onemocnění (např. plicní fibróza, CHOPN aj.) a také bohužel stádia rakoviny plic. Program je určený nejen pro aktivní kuřáky, ale i pro ty, kteří s kouřením přestali či jsou tzv. pasivními kuřáky anebo pracují v těžkých prašných podmínkách. Rakovina plic patří mezi nejzávažnější onkologická onemocnění v ČR. Ročně na rakoviny plic umírá přes 5 400 lidí.

21.07.2022

V pondělí 18. 7. začalo ve FTN očkování 4. dávkou (II. posilující dávka) vakcíny proti nemoci Covid-19. Zájem veřejnosti byl od začátku zahájení tak veliký, že bylo nutné hned v první den prodloužit provozní dobu očkovacího centra a personálně doplnit. Jen za první den očkování přišlo přes 160 lidí a v dalších dnech byl zájem ještě vyšší.  V úterý i ve středu přišlo přes 200 lidí. Více se dozvíte v rozhovoru pro TN Live, který poskytl mluvčí nemocnice Petr Sulek.

23.06.2022

Přes milion Čechů zažívá několikrát do měsíce záchvaty migrény, které je dokážou zcela vyřadit z běžného života. Bez léků proti bolesti obvykle nedokážou být. „Jejich nadměrné užívání ale paradoxně vede k dalším bolestem hlavy a nastává začarovaný kruh,“ říká MUDr. Jolana Marková, FEAN, vedoucí lékařka centra pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy z Fakultní Thomayerovy nemocnice v rozhovoru pro Deník v příloze Zdraví.

14.06.2022

Někteří Ukrajinci museli roztát sníh, aby se mohli napít. V Praze jim pomáhá také primář z Thomayerky: Bojí se i tu, říká

Narodil se na Ukrajině, v České republice ale žije už více než 20 let. Když 24. února letošního roku vtrhla nevyprovokovaná ruská vojska na Ukrajinu a zahájila tím invazi, doktor Anatolij Cybulja (55) zpozorněl. Doma má své blízké, příbuzné i známé. Když se naskytla možnost pomoci nejen jim, ale i ostatním uprchlíkům, nezaváhal a z pozice primáře Oddělení geriatrie a následné péče ve FTN se do podpory trpících aktivně zapojil, jak jen mu to lékařské povinnosti dovolují.

14.06.2022

Reportáž o chystané netradiční módní přehlídce inovativního a veselého pracovního oblečení pediatrů a dětských sester pod názvem MediParáda, která se konala ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN). Šlo o první ročník této akce, kterou pořádala Nadace Čokoládové děti, o.p.s. ve spolupráci s FTN. Ve Studiu 6 hovořili o MediParádě primářka Dětské neurologie ve FTN MUDr. Klára Brožová, moderátorka pořadu – Sama doma a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a módní návrhářka a autorka přehlídky Ivana Follová.

30.05.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) odstartoval minulý týden největší projekt energetických úspor za posledních 40 let. Jedná se o nejvýznamnější komplexní projekt energetických opatřeních i stavebního charakteru v tomto roce v rámci fakultních nemocnic v ČR. Projekt byl ve FTN zahájen za účasti zástupců společností ESCO ČEZ a ENESA ČEZ. Roční garance energetických úspor bude min. ve výši 7,1 mil. Kč v cenách roku 2021 a 2 500 tun emisí Co2. V roce 2022 budou úspory ještě vyšší vzhledem ke stoupajícím cenám energií. Nemocnice sníží objem plynu a elektřiny minimálně o 30 %.

30.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice (FTN) zahájila největší komplexní projekt energetických úspor v rámci fakultních nemocnic v ČR, a to díky EU dotacím a podpoře ze strany státu. Díky úsporám na energiích tak FTN ušetří ročně více než 7,1 mil. Kč a sníží objem energií a tepla o více než 30 %. Více v reportáži na CNN Prima News, kde k zahájení projektu poskytl rozhovor ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

30.05.2022

Fakultní Thomayerova nemocnice odstartovala modernizační maratón, jehož součástí je i velký projekt energetických úspor. Během pěti let chce nemocnice na spotřebě zemního plynu a elektřiny ušetřit přes 35 milionů korun. Projekt je realizován metodou energetických úspor se zárukou (EPC), kdy uvedenou úsporu má nemocnice garantovánu přímo ve smlouvě. Celková investice dosahuje částky téměř 365 milionů korun (bez DPH). Polovinu hradí ministerstvo zdravotnictví, pro 45 procent z částky se podařilo vyjednat dotaci z evropských fondů.

03.05.2022

„Moderní přehnaný pitný režim považuji za nesmysl. Měli bychom se řídit barvou moči,“ říká lékař Pavel Kohout.

Hostem pátečního pokecu na Frekvenci 1 byl doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D., vedoucí Centra výživy ve Fakultní Thomayerově nemocnici a přednosta tamní Interní kliniky 3. LF UK a FTN. S moderátorem pořadu Ondrou Kubalou si povídali o vlivu toho, co jíme, na naše tělo, o různých formách diet, o půstech, o střevním mikrobiomu a také o tom, jak poznat kvalitního výživového specialistu.

 
Strana: 1 ... 5678910111213141516171819 ... 38
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.