Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

25.02.2021

O průběhu onemocnění covid-19 toho bylo napsáno již mnoho, a přece ne vše. Maličko stranou obecného povědomí jsou totiž následky prodělané nemoci u dětí. Těm hrozí tzv. multisystémový zánětlivý syndrom, který ty nejmladší pacienty může ohrozit na zdraví i na životě. O zkušenostech s touto nemocí pro Blesk.cz promluvila MUDr. Markéta Bloomfield, která je imunoložkou z Pediatrické kliniky 1. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze Krči.

09.02.2021

Máme stále dost plno, zní z většiny nemocnic v Česku. K pondělí evidují nemocnice celkem 5 473 pacientů. Na zoufalou situaci už mnohokrát poukázal prezident České lékařské komory Milan Kubek. Zajímalo nás, jak to skutečně vypadá v jednotlivých krajích. Oslovili jsme několik nemocnic a přinášíme srovnání. Kde jsou na hraně kapacit a kde se naopak situace výrazně lepší?

02.02.2021

Obával se přeplněných nemocničních chodeb a dlouhého čekání, které viděl v televizi anebo na snímcích z médií. Téměř pětaosmdesátiletý Rastislav byl však realitou mile překvapen, očkování proti covidu-19 proběhlo v pražské Fakultní Thomayerově nemocnici naprosto v klidu. „Vše bylo skvěle zorganizované. Zdravotní personál byl profesionální, empatický. Měl jsem zbytečný strach. Očkování je nutností a dezinformace na mě neplatí,“ říká senior, který se s webem EuroZprávy.cz podělil o zážitky s první dávkou vakcinace.

02.02.2021

O žádném lidském orgánu se v pandemické době nemluví tolik jako o plicích. Právě v nich se teď často odehrává souboj rozhodující o životě a smrti. Profesorka Martina Vašáková z Pneumologické kliniky 1. LF UK a FTN v Praze je respektovaná expertka na léčbu plicních nemocí, pracuje s nejtěžšími covidovými pacienty. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co se děje v plicích i poté, co se člověk koronaviru zbaví.

26.01.2021

Nemocní s chronickými dýchacími problémy mívají často poničené plíce tak jako tak. Už proto se koronavirové nákazy obávají víc než běžná populace. Hodně však záleží na tom, jaký typ onemocnění mají a jak se jim ho daří držet pod kontrolou. „Pokud astmatik užívá správně své léky, pak se určitě nemusí koronavirové nákazy obávat víc než běžná populace,“ říká profesorka plicního lékařství Martina Vašáková z Fakultní Thomayerovy nemocnice.

22.01.2021

O pacienty se v nemocnicích nestarají jen zdravotníci. Často jedinou spojkou mezi nimi a jejich rodinami bývají nemocniční kaplani. Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) působí jako nemocniční kaplanka Mgr. Doubravka Vokáčová, která je zároveň i koordinátorkou duchovní péče ve FTN.

21.01.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice začala od 18. ledna očkovat seniory nad 80 let proti nemoci covid-19, a to ve svém novém očkovacím centru. Jak to v takovém centru vypadá či jak dlouho trvá samotné očkování nebo čím si člověk projde než mu je aplikována vakcína, tak na tyto a další otázky odpovídal v živém rozhovoru tiskový mluvčí FTN Petr Sulek v odpoledních zprávách na CNN Prima News.

13.01.2021

O očkování proti nemoci covid-19 u onkologických pacientů poskytl rozhovor doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D., přednosta Onkologické kliniky 1. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) pro odborný časopis Medical Tribune. Za Českou onkologickou společnost (ČOS) ČLS JEP doc. Büchler předložil jednu z prvních tuzemských odborných doporučení pro očkování proti covid-19, která vycházejí především z obecných zásad pro podání inaktivovaných vakcín a zohledňují také vyšší výskyt rizikových faktorů pro těžký průběh virového onemocnění SARS-CoV-2 v onkologické populaci.

13.01.2021

Nemoc covid-19 může u dětí vyvolat imunitní reakci tzv. syndrom multisystémové zánětlivé odpovědi. Tato komplikace se může objevit jeden až šest týdnů od akutního onemocnění. Vždy jsou přítomny horečky, které mohou být provázeny zánětem spojivek, kožními či slizničními reakcemi, zduřením uzlin a často i zažívacími obtížemi gastrointestinálního traktu, bolestmi břicha či zvracením nebo průjmy. V těchto případech je však důležitá včasná diagnostika a zahájení následné léčby, která je u většiny dětí úspěšná.

07.01.2021

Hotový zázrak! Tak se dá bez nadsázky nazvat to, co se 4. prosince odpoledne odehrálo v pražských Hájích. Teprve 15letý chlapec se zřítil z 19. patra tamní budovy, vážně se zranil, ale přežil. Měsíc po neštěstí už zase sám dýchá, plynule komunikuje, dokonce si vše před úrazem pamatuje a chodí. Hochova prognóza pro život je podle jeho ošetřujícího lékaře MUDr. Martina Prchlíka z Fakultní Thomayerovy nemocnice velmi dobrá, prozradil v rozhovoru pro Blesk.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.