VE FTN SE KONAL I. ROČNÍK MEDiParády 2022 - móda v pediatrii

16.06.2022

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) se konal I. ročník netradiční módní přehlídky – MEDiParáda 2022, která se zaměřila na veselé a nápadité zdravotnické oblečení pro pediatry a dětské sestry. Akci pořádala Nadace Čokoládové děti, o.p.s. ve spolupráci s Oddělením dětské neurologie ve FTN a dalšími partnery či známými osobnostmi z oblasti kultury. Autorkou návrhů inovativního oblečení pro dětské zdravotníky byla návrhářka Ivana Follová a Mediparádou provázeli moderátorka pořadu ČT „Sama doma“ a neúnavná fanynka české pediatrie Martina Hynková Vrbová a známá herečka Zdeňka Žádníková Volencová.

„Jsem velice rád, že naše nemocnice byla tou z prvních, která se aktivně zapojila do pořádání zahajovacího ročníku Mediparády a zároveň ho také podpořila. Osobně jsem otevřený všem inovacím a dobrým nápadům, které mohou ještě více zpříjemnit práci našich zdravotníků i ve vztahu k pacientům. A tato akce toho byla dobrým příkladem, protože právě dětský pacient je specifický tím, že více emotivně reaguje na neznámé nemocniční prostředí, a zvláště na tradiční bílý zdravotnický plášť, který v dětech často vyvolává negativní a rozporuplné reakce. Barevné a nápadité zdravotnické pracovní oblečení pro pediatry a dětské sestry jsou určitě dobrým nápadem, který v praxi může mnoho věcí usnadnit a našim dětským pacientům tak zpříjemnit například jejich pobyt v nemocnici nebo lépe zvládnout různá ambulantní vyšetření atd.,“ řekl ředitel FTN doc. MUDr. Zdeněk Beneš, CSc.

Modely a modelkami se na chvíli stali dětští lékaři a sestry z FTN, ale i známé osobnosti. Za FTN se přehlídky zúčastnila primářka dětské neurologie MUDr. Klára Brožová nebo MUDr. Pavel Heinige z Kliniky dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK či  MUDr. Martin Čepelík z téže kliniky. Z pozvaných hostů se do Mediparády zapojil například herec, spisovatel a architekt David Vávra, filmový režisér Václav Marhoul, herec a bavič Hynek Čermák, moderátorka Lejla Abbasová, herec a populární dabér David Novotný, herečka a známá koučka Bára Fišerová a další. Součástí programu bylo i vystoupení skupiny Mateřská.com a v závěru večera se konala rovněž fashion show Ivany Follové, která představila rozmanité modely Ateliéru IF.


O projektu MEDiParády:

„Říkáte si možná – oč asi jde… Medvědi? Med? Nebo snad, nedejbože, nějaká média? Samá voda. Jde o doktory. Přesněji dětské lékaře. A ještě přesněji - o lékařskou módu. Proč by u všech všudy doktoři, třeba pediatři, ale nejen oni, nemohli mít pěkné, příjemné a prakticky navržené profesionální oblečení? A tak jsme oslovili význačné módní návrhářky, aby si sedly s lékaři a sestrami, probrali to spolu, a pak navrhly zajímavé, netradiční, slušivé, prostě šik modely pro novou kolekci pracovního „medioblečení“. No a odtud už vede přímá cesta k pilotní charitativní módní přehlídce, která bude navíc poděkováním zdravotníkům za to, jak statečně a obětavě si v době covidové pandemie počínali přímo v první linii.“

VÍCE o MEDiParádě

VÍCE o Nadaci Čokoládové děti, o.p.s.

Vaše FTN

 

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.