Církevní SZŠ Jana Pavla II. a FTN

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) vzniklo nové detašované pracoviště praktické výuky budoucích praktických a diplomovaných všeobecných sester z Církevní SZŠ Jana Pavla II. a za podpory Pražského arcibiskupství. Jde o první pracoviště tohoto druhu v ČR v rámci fakultních nemocnic. Celkově jde o více než 60 studentek a studentů v oborech praktická sestra, všeobecná sestra a VOŠ. Jedná se první pracoviště tohoto typu v rámci fakultních nemocnic v ČR, které vzniklo za podpory Min. zdravotnictví, MŠMT, Pražského arcibiskupství, MČ Prahy 4 a dalších.

  • Na praktické výuce se podílí kromě vyučujících z Církevní SZŠ také vybraní zdravotníci z FTN v určených oborech (např. interna, chirurgie, URL, pediatrie atp.).  Praktická výuka předmětů je zaměřena na ošetřovatelství a cvičení v prvním a druhém ročníku a ošetřování nemocných ve třetím a čtvrtém ročníku SZŠ. V oboru diplomovaná všeobecná sestra – VOŠZ SŘMR se jedná o výuku předmětů ošetřovatelské postupy v 1. ročníku a patologie ve 2. ročníku.
  • V rámci výuky mají studenti k dispozici veškeré potřebné zdravotnické vybavení a zázemí pro realizaci praktické výuky, a to například pacientská lůžka, zdravotnické pomůcky pro manipulaci s pacientem, vozík pro handicapované, vybavení pro nácvik osobní hygieny pacienta, potřebné počítačové vybavení a mnoho dalšího.
  • Studenti mají možnost si v praxi vyzkoušet a seznámit se s prací zdravotních sester na vybraných pracovištích nemocnice a aplikovat své znalosti z praktické výuky přímo v provozu. Kromě praktické výuky mají možnost čerpat dovednosti a získávat zkušenosti z konkrétních zdravotnických pracovišť nemocnice.
  • Praktická výuka probíhá ve dvou vybavených učebnách v režimu ÚT-PÁ.
  • Na vybavení výukového pracoviště ve FTN se ve formě daru finančně či materiálně spolupodílely spol. B.BRAUN a PROMA REHA.

Slavnostní otevření pracoviště

Učebny praktické výuky


Kontaktní údaje:
bližší informace najdete ZDE

Ředitelka školy:
Mgr. Marie Šiková
e-mail: sikova.marie@skolajecna.cz
tel.: 224 941 578

Umístění ve FTN:
pavilon A1, 2. patro, FTN

Adresa školy:
Církevní střední zdravotnická škola Jana Pavla II.
Ječná 33, Praha 2, 120 00

Vaše FTN

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.