• Roboticky asistované operace

Od roku 2O23 je naše oddělení součastí Centra robotické chirurgie a nabízí tak možnost provedení roboticky asistovaných výkonů. K dispozici máme robotický systém Da Vinci Xi.

Robotická chirurgie je nejpokročilejší forma minimálně invazivní nebo laparoskopické chirurgie a využívá počítačem řízeného robota k asistenci při určitých chirurgických zákrocích.

Robotická ramena jsou ovládána chirurgem sedícím v konzoli - jehož pohyby rukou se přenášejí na nástroje, které následně vykonávají žádaný precizní pohyb.

Artikulace nástrojů napodobují lidské zápěstí, eliminují třes, poskytují další "ruku" a v kombinaci se zvětšeným 3D viděním toto vše přináší vysokou přesnost, rychlost a dokonalost v provedení každého pohybu.

Robotický systém nám tak umožňuje operovat miniinvazivně i nálezy, které by jinak nebylo možné laparoskopicky provést.

Systém tedy dovoluje provedení technicky náročných výkonů, jako je odstranění objemné dělohy či myomů, závěsné urogynekologické operace, operace endometriosy a operace u silně obezních pacientek.

Vyšší preciznost a snížení operačního času vede k menšímu počtu časných i pozdních pooperačních komplikací, snížení pooperačních bolestí a k celkově kratší hospitalizaci.


Hlavní indikace k roboticky asistované operaci:

  • Hysterektomie (odstranění dělohy včetně objemných nálezů)
  • Myomektomie (odstranění myomů)
  • Závěsné urogynekologické výkony (řešení pánevních prolapsů a sestupů) - sakrokolpopexe, reparace rektovaginálních a vesikovaginálních píštělí
  • Operace u pacientek s BMI nad 35 a u extrémně obézních pacientek
  • Onkogynekologické výkony (nádorové onemocnění dělohy)

Rekonvalescence po robotické chirurgii je velmi podobná rekonvalescenci po laparoskopické chirurgii. Většina pacientů může bezpečně odejít domů již velmi brzy po robotickém zákroku a vrátit se tak rychle zpět do běžného života.

Více o robotickém centru.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.