Porodnice

Vážená budoucí maminko,

porod je jeden z nejvýznamnějších milníků Vašeho života. Je to moment, kdy se stáváte matkou a život po něm je vždy spojen se změnami, na které se nelze vždy úplně připravit. Bereme si za své doprovodit Vás tímto obdobím i tím, co mu předchází a následuje. Připravit Vás k porodu tak, abyste ho absolvovala v co nejlepší kondici. Ideálně přichystaná na vše díky našim předporodním kurzům, péčí a radami v porodnici. Náš vyškolený personál a laktační poradkyně Vás zároveň co nejlépe připraví na období kojení.

Naším hlavním cílem je to, aby porod proběhl bez zásahů, co nejvíce přirozeně, podle Vašich přání a představ. Rádi bychom u Vás navodili pocit komfortu domova v bezpečném prostředí naší porodnice, kde se Vám ihned dostane odborné pomoci, pokud to bude situace vyžadovat. Přáním nás všech je, abyste po porodu byla zdravá Vy i Vaše miminko. Porody v našem zařízení vedeme „lege artis“ – dle nejnovějších poznatků vědy a medicíny a podle doporučených postupů odborných společností a dále podle podmínek stanovených vnitřními předpisy.

Průběh porodu se řídí Vaším přáním a z naší strany, pokud si to sama nebudete přát, nedochází k žádnému ovlivňování. Samozřejmostí je přítomnost tatínka, jak před porodem, v průběhu porodu, tak i po porodu. Před porodem a při porodu Vás může doprovázet ještě jedna Vám blízká osoba. Na porodnici máme nově zrekonstruované porodní pokoje, které jsou komfortně vybaveny a máte v nich plné soukromí a zónu na relaxaci. V průběhu porodu můžete využít různé prostředky k tišení bolesti, jako je napářka hráze, sprcha, Rebozo technika, aromaterapie, či muzikoterapie. Samozřejmostí je volba polohy, jak v první době porodní, tak při porodu. Standardně provádíme bonding a pozdní podvázání pupečníku. Naopak automaticky neprovádíme nástřih hráze. Rutinně nepodáváme klystýr, ani neholíme intimní partie, pokud na tom netrváte.

V naší porodnici klademe důraz na minimální separaci maminky od dítěte a to i po císařském řezu. Snažíme se, abyste byli s miminkem co nejdříve spolu. Pokoje, ve kterých budete po porodu ubytovaná, jsou zrekonstruované a vybavené vlastním sociálním zařízením. Většina pokojů je jednolůžkových. Pokud to počet žen na oddělení dovolí, dvoulůžkové pokoje se snažíme obsazovat jen jednou maminkou po porodu.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám mnoho radosti a štěstí.

MUDr. Petr Kolek
primář gynekologicko-porodnického oddělení

Předběžně vyslovená přání (dále PVP) pro nás nejsou právně závazná.


 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.