• Ultrazvuky


Těhotenské

Kontakt k objednání: tel.: 261 082 471
volat v době: 13:00 - 15:00 hod.

> ON-LINE REZERVACE <
(check-in, kurzů, prohlídek porodního sálu, 3D ultrazvuk)


Centrum ultrazvukové diagnostiky

Poskytované služby:

Kombinovaný screening v I. trimestru, včetně screeningu preeklampsie

Vyšetření se provádí při stáří plodu 11.-13+6 vyšetřením biochemických markerů z krve matky a ultrazvukového vyšetření plodu. Na základě těchto vyšetření je stanoveno riziko nejčastějších chromozomálních vad pro plod (Downův, Edwardsův a Patauův syndrom). Odběr krve se provádí od týdne 11+0 (nutné potvrzení stáří gravidity od OG), ultrazvukové vyšetření následuje přibližně za týden.

Vyšetření provádí lékaři s mezinárodní certifikací Fetal Medicine Foundation.

Během vyšetření je posouzena i morfologie plodu se zaměřením na orgánové vývojové vady.

Součástí vyšetření je screening preeklampsie, kombinací biochemických markerů z krve matky a vyšetřením průtoku v děložních tepnách. Toto onemocnění je spojeno s vysokým krevním tlakem matky a v dalším průběhu může ohrozit rodičku a vývoj plodu. Při pozitivitě screeningu Vám bude lékařem nasazen lék s kyselinou acetylsalicylovou, která výskyt tohoto onemocnění významně snižuje.

Vyšetření je doporučeno Českou gynekologickou a porodnickou společností, ale není hrazeno pojišťovnou. Cena vyšetření je 1200 Kč. Většina pojišťoven na základě předloženého dokladu o zaplacení tento poplatek vrací.


II. trimestr - Podrobná morfologie plodu

Provádí se v 19.-22. týdnu těhotenství. Jedná se o nejdůležitější vyšetření k vyloučení orgánových vad plodu. Během vyšetření stanovujeme růst plodu, uložení placenty a množství plodové vody. Je podrobně hodnocen vzhled vnitřních orgánů včetně posouzení morfologie a správné činnosti srdce.


III. trimestr

Vyšetření ve 30.-32. týdnu těhotenství. Základem vyšetření je stanovení velikosti plodu. Hodnotí se opět jednotlivé orgány, stav a uložení placenty a množství plodové vody. V některých případech měříme rychlost průtoku krve v pupečníku a dalších cévách plodu.


Konziliární prenatální a gynekologická vyšetření

Konziliární vyšetření při podezření na vrozenou vývojovou vadu plodu, růstovou restrikci plodu, nejasný nález na UZ.

Nejasný či suspektní gynekologický UZ nález.


Invazivní prenatální diagnostika

Ve spolupráci s oddělením lékařské genetiky FTN provádíme odběr choriových klků (placentární tkáně, mezi 11.-13. týdnem) a odběr plodové vody (od 16. týdne). Odběr je prováděn vpichem tenké jehly přes břišní stěnu pod UZ kontrolou.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.