Check-in do porodnice

Ojediněle (při plné vytíženosti porodnice a oddělení – takzvaných „porodních vlnách“) i přes toto opatření mohou nastat případy, kdy již zaregistrovanou rodičku budeme muset před porodem z kapacitních důvodů odmítnout. V těchto výjimečných situacích a po dohodě bude převezena do jiné spolupracující porodnice.

Předběžně vyslovená přání (dále PVP) pro nás nejsou právně závazná.

Porody v našem zařízení vedeme „lege artis“ – dle nejnovějších poznatků vědy a medicíny a podle doporučených postupů odborných společností.

Dále podle podmínek stanovených vnitřními předpisy.


SYSTÉM CHECK-IN

Co znamená Check-in?

Check-in znamená Vaše „zaevidování těhotné ženy k porodu s posouzením rizik a stanovení strategie vedení porodu“.

Jeho cílem je zhodnocení jak moc bylo vaše těhotenství doposud rizikové a jak rizikový bude Váš budoucí porod pro Vás a Vaše miminko. Lékař – porodník tuto skutečnost zváží a pokud se bude jednat o těhotenství s nízkým rizikem (jste zdráva, bez chronického onemocnění či jiných rizikových faktorů) budete odeslána zpět do péče svého obvodního gynekologa a na další kontrolu k nám budete objednána v termínu porodu.

V případě, že Vás lékař vyhodnotí jako rodičku, u které se jedná o těhotenství s rizikem možných komplikací (jste chronicky nemocná či máte některý z rizikových faktorů), zůstáváte již v péči naší porodnice kde budete pravidelně docházet na prenatální poradny.

Kdy Check-in probíhá?

Váš obvodní gynekolog Vám vystaví poukaz na vyšetření/ošetření, v rozmezí gestačního stáří 36+0 až 37+6.

Kdy a kde?

Prenatální poradna, každý všední den od 8:00 do 12:00 hod.
Gynekologicko-porodnická ambulance, přízemí pavilonu U.

Co si vzít sebou?

  • Těhotenskou průkazku + ranní moč
  • Osobní doklady
  • Žádanku od gynekologa
  • Výsledky krve (Krevní skupina + protilátky, HIV, HBsAg, BWR)
  • Výsledek kultivace stěru z pochvy
  • Seznam všech léků užívaných v těhotenství
  • Výsledky genetických screeningů
  • "Dotazník s anamnestickými údaji" a "Dotazník – jméno dítěte" (dotazníky najdete ke stažení na našich internetových stránkách)
  • Další lékařské zprávy ze specializovaných vyšetření (např. pokud se s něčím chronicky léčíte)

Jak Check-in probíhá?

První co Vás čeká při příchodu je zaregistrování na recepci kartotéky. Zde s Vámi vyplníme administrativní údaje a dále si od Vás vyžádáme „Dotazník – jméno dítěte“, který slouží jako základ pro matriku a rodný list dítěte.

Jako další Vás čeká návštěva prenatální poradny, kde si Vás převezmou naše porodní asistentky, a připraví s Vámi vše potřebné pro Vaši evidenci do naší porodnice. Také Vám zkontrolují ranní moč a změří krevní tlak.

Následuje kontrola u lékaře, který s Vámi sepíše podrobnou anamnézu (mějte prosím vyplněn "Dotazník s anamnestickými údaji"), provede ultrazvukové vyšetření plodu, probere s Vámi vše potřebné a případně Vám zodpoví také Vaše dotazy k porodu.

Jak se objednat?

Objednat se můžete   ON-LINE 

telefonicky na 261 082 390 nebo osobně na recepci našeho oddělení každý všední den od 7:00 do 15:00 hod.

Doporučujeme Vám se objednávat s minimálně týdenním předstihem.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.