Registrace těhotných k porodu

Vážené maminky,

V termínu od 20. 3. 2023 do 2. 4. 2023 bude v naší porodnici uzávěra porodního sálu
a oddělení šestinedělí z důvodu malování a rekonstrukce.

V tomto období bohužel nebude možné přijímat rodičky k porodu.

Děkujeme za pochopení.
Gynekologicko-porodnické oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice


Vážené maminky,

vzhledem k trvalému překračování kapacity naší porodnice jsme nuceni z důvodů zachování vysoké kvality péče o rodičky a novorozence registrovat těhotné ženy k porodu.

Lůžková i personální kapacita naší porodnice umožňuje kvalitní péči pro omezený počet registrovaných rodiček za kalendářní měsíc. To znamená, že při překročení tohoto limitu Vás bohužel nebudeme moci zaregistrovat.

Ojediněle (při plné vytíženosti porodnice a oddělení – takzvaných „porodních vlnách“) i přes toto opatření mohou nastat případy, kdy již zaregistrovanou rodičku budeme muset před porodem z kapacitních důvodů odmítnout. V těchto výjimečných situacích a po dohodě bude převezena do jiné spolupracující porodnice.

Předběžně vyslovená přání (dále PVP) pro nás nejsou právně závazná.

Porody v našem zařízení vedeme „lege artis“ – dle nejnovějších poznatků vědy a medicíny a podle doporučených postupů odborných společností.

Dále podle podmínek stanovených vnitřními předpisy.


Orientační schéma pro těhotné ženy před porodem

 14+0  Registrace k porodu (nutné)
 26+0 – 30+0  3D ultrazvuk
 30+0 – 35+0  Sepsání porodopisu (nutné)
 III. trimestr  Předporodní kurzy + Cvičení pro těhotné
 36+0 – 38+0  CHECK-IN (nutné, nutný poukaz od od obvodního gynekologa)

Registrace k porodu

 • Registrace znamená, že Vaše těhotenská průkazka (vystavená Vaším ošetřujícím gynekologem), bude označena registračním razítkem ústavu a Vaše nacionále budou uloženy v naší databázi.
 • Vlastní registrace je pouze administrativním úkonem a její součástí není vyšetření.
 • Zapsání do registru je nutné provést ve 14. týdnu těhotenství (tzn. týden těhotenství 14+0).
 • ONLINE REGISTRACE ZDE
 • Pro dokončení registrace k porodu ve FTN se prosím dostavte osobně na recepci gynekologicko-porodnického oddělení během 7 kalendářních dnů. Zde obdržíte razítko do Vaší těhotenské průkazky.
 • Pro razítko si nemusí přijít těhotná žena sama, ale osoba ji zastupující musí mít fyzicky těhotenskou průkazku u sebe.
 • V recepci jsme pro Vás každý všední den od 7:00 do 15:00. Po potvrzení registrace Vám odešleme automaticky generovaný e-mail s poznámkou, že Vaše REGISTRACE BYLA ÚSPĚŠNĚ DOKONČENA.
 • Pokud se do 7 dnů nedostavíte, Vaše registrace k porodu bude automaticky systémem zrušena! Kontaktujte nás prosím v případě, že registraci budete chtít zrušit.
 • V případě potřeby se prosím obracejte na asistentku primáře Bc. Danu Paulovou na e-mailu: registrace@ftn.cz

Sepsání dokumentace k porodu

 • Ve 30. – 35. týdnu je nutné sepsat dokumentaci k porodu. Objednávejte se ONLINE
  ZDE
 • Sepsání by mělo proběhnout před dokončeným 35. týdnem gravidity.

Vaší včasnou on-line rezervací termínu zajistíme plynulý chod naší prenatální ambulance a Vaše návštěva pro sepsání dokumentace proběhne v klidu a bez minimálního čekání.


Systém CHECK-IN

 • Po sepsání dokumentace k porodu se objednáte do naší prenatální ambulance k Vašemu „zaevidování těhotné ženy k porodu s posouzením rizik a stanovení strategie vedení porodu“ (tzv. check-in).
 • Váš obvodní gynekolog Vám vystaví poukaz na vyšetření/ošetření, ideálně v rozmezí gestačního stáří 36+0 – 37+6. Vyšetření je možné jen na základě předložení tohoto poukazu.
 • V tomto případě se nejedná o předání těhotné ženy do porodnice, těhotná žena zůstává i nadále v ambulantní péči svého obvodního gynekologa.

Bližší informace získáte na tel.: 261 083 563.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.