- Úřední deska
- Rezidenční místa
- Pacientům a veřejnosti
- O nás
- Centrum pro vzdělávání
- Věda, výzkum a EK
- Sponzoři a dárci
- Kariéra
- Veřejné zakázky
Novinky a aktuality
Vedení Thomayerovy nemocnice chce všem zástupcům společností, firem, institucí a dobrovolníkům poděkovat za dosavadní spolupráci a pomoc našim zdravotníkům, která je v této složité době nanejvýš důležitá.
Pražská Thomayerova nemocnice po šesti týdnech zruší od pondělí povinné prohlídky v kontrolním stanu u svého vstupu. Absolvovat je nyní musejí pacienti přicházející na vyšetření, hospitalizaci či zdravotní kontrolu. Od 18. května budou muset už jen vyplnit dotazník s otázkami ke koronavirové infekci, který dostanou na oddělení, kam půjdou. Dotazník museli vyplnit i ve stanu, kde jim navíc zdravotníci v ochranných oblecích měří teplotu. ČTK to sdělil mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek.
U příležitosti včerejšího Mezinárodního dne zdravotních sester připravila TV ÓČKO pro zdravotníky z Thomayerovy nemocnice překvapení v podobě hudebního vystoupení úspěšného saxofonisty, který si říká „saxofrancis“. Velice děkujeme za skvělý nápad a úžasnou atmosféru.
Vážené a milé sestřičky,
chtěl bych Vám poblahopřát k dnešnímu Mezinárodnímu dni zdravotních sester a upřímně poděkovat za Vaší práci, kterou s profesionálním přístupem odvádíte v naší Thomayerově nemocnici. Vím, že je to práce velmi namáhavá a zvláště v dnešní těžké době to platí dvojnásob. O to více si vážím Vaší profese, která často není dostatečně společensky vnímána.
Okrasou či symbolem většiny staveb bývá zpravidla nějaký zajímavý prvek či architektonická zajímavost a ne jinak tomu je i v případě Thomayerovy nemocnice. Tou dominantou jsou bezesporu její věžní hodiny umístěné na hlavní budově, a které jsou součástí více jak devadesátileté historie nemocnice. Nyní aktuálně prošly žádanou generální opravou a od 29. dubna jsou již plně funkční!
Je přední českou specialistkou na léčbu plicních onemocnění. Její klinikou už prošly bezmála čtyři desítky pacientů s onemocněním COVID-19, devět z nich zemřelo. Profesorka Martina Vašáková (56) z Thomayerovy nemocnice přesto nebo právě proto považuje humbuk kolem nového koronaviru za nebezpečnější než virus samotný – na pomyslné stupnici od 1 do 10 mu za sebe dává tak dvojku či trojku. Rozhovor k současné virové epidemii poskytla prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D., přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a TN pro týdeník Reflex.
V Thomayerově nemocnici dostal už první pacient japonský experimentální lék – FAVIPIRAVIR. Kromě využití plazmy s vytvořenými protilátkami proti covidové infekci či léku Plaquenil, to je další možná léčba, kterou TN aktuálně použila pro akutní pacienty s těžkým průběhem onemocnění Covid-19. Favipiravir byl původně určen pro léčbu chřipky.
Thomayerova nemocnice může bohužel potvrdit, že dne 29. dubna ve věku 59 let zemřela naše zaměstnankyně na pozici sanitářky, a to po těžkém zápalu plic, která byla hospitalizována na Anesteziologicko-resuscitační klinice. Byla rovněž pozitivní na onemocnění Covid-19 a pracovala na Pneumologické klinice 1. LF UK a TN. Zároveň však u ní nebyl prokázán nekrytý kontakt s Covid+ pacienty.
Vážení občané ze Senohrab,
za všechny naše zdravotníky, kteří pracují v Thomayerově nemocnici, bych Vám chtěl upřímně poděkovat za dosavadní pomoc a spolupráci. Musím říci, že Vaše iniciativa, v podobě šití bavlněných roušek, mě příjemně překvapila a udělala mi velikou radost. Vaše nadšení a odhodlání pomáhat je neuvěřitelné, protože ušít více jak 1000 roušek, to už zabere určitě mnoho hodin práce a času.
Na českém trhu pro pacienty nakažené covid-19 ve vážném stavu je další experimentální lék. Po remdesiviru, který pomohl v léčbě například třiapadesátiletému taxikáři hospitalizovanému ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, začali v Thomayerově nemocnici aplikovat japonský lék favipiravir. Lékaři v nemocnici v Krči k léčbě také například použili například plazmu s vytvořenými protilátkami proti covidové infekci či lék Plaquenil.