Jesle a Mateřská školka při FTN

Evropský sociální fond
Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Jesle Radost

1. června 2012 byly v Dětském centru při Fakultní Thomayerově nemocnici otevřeny jesle pro děti zaměstnanců nemocnice.

Provoz jeslí byl podpořen Magistrátem hlavního města Prahy v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita, prioritní osy 17.2 – Podpora vstupu na trh.

Jesle jsou umístěny v klidné zahradě mimo dopravní ruch, 10 minut chůze od Fakultní Thomayerovy nemocnice, nebo lze přímo k zařízení pohodlně zajet autem. (Sulická 120, Praha 4). Celková kapacita je 15 dětí a to od narození do 3 let věku. Jesle jsou dětem našich zaměstnanců k dispozici od pondělí do pátku a to od 6:00 do 17:00 hod., s možností hlídání dětí až do 20:00 hod.

Na děti čeká bezpečné, podnětné a pozitivní prostředí v pohodlném domáckém zařízení. O děti pečují zkušené dětské sestřičky vyškolené v Montessori pedagogice, denní program je zaměřen na celkový rozvoj psychomotoriky, řečových a sociálních dovedností. Samotná výuka přirozeným způsobem stimuluje rozvoj hrubé a jemné motoriky a koordinace oka a ruky. Děti jsou záhy plynule zapojovány do běžných činností praktického života, jako např. nalévání, zametání, prostírání stolu či pomoc při vaření. Přirozeným způsobem je stimulován nácvik samostatnosti např. oblékání, stolování atd. Lekce zdvořilosti a vybraného chování jsou procvičovány denně, aby pomohly dětem být ohleduplné k ostatním a uměly se podělit či o něco požádat.

Více informací najdete ZDE.


Mateřská školka

Součástí Mateřské školy při FTN jsou i dvě třídy pro děti zaměstnanců nemocnice. Provoz je přizpůsoben pracovní době rodičů, proto začíná již v šest hodin ráno.

V mateřské škole se pracuje podle výchovně-vzdělávacího programu, který vychází z nového Rámcového programu pro předškolní vzdělávání. Ve školce se zpívá, tančí, hraje se tu divadlo, vznikají krásné obrázky. Samozřejmostí je každoroční karneval, oslava Vánoc i ostatních svátků a besídky pro rodiče. Mezi oblíbené činnosti patří i kroužky, které vedou paní učitelky zdejší školy. Tradiční zájem bývá o angličtinu, hudebně-pohybový kroužek a kroužek předškoláků. Využívá se i individuálních výchovných plánů k rozvoji dětí s odkladem školní docházky. V rámci možností jsou pořádány akce, kterých se zúčastňují děti „z Kukučínky“ spolu s dětmi hospitalizovanými. Jsou to například divadelní představení, oslava dne dětí, vítání jara, společná hra na zahradě. Nenásilnou formou se tak děti zdravé učí žít s těmi, co takové štěstí neměly. Tato integrace je přirozená a přináší pozitivní výsledky.

Tato mateřská škola má dlouholetou tradici. Její předností je i stabilní a plně kvalifikovaný kolektiv pedagogů. Cílem je, aby se zde děti co nejvíc naučily a především se tu cítily dobře. Největší odměnou je, když se děti do školky těší.

Více informací najdete ZDE.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.