Aplikace botulotoxinu

Aplikace Botulinumtoxinu do močového měchýře

Aplikace Botulinumtoxinu do svaloviny močového měchýře je výkon určený k léčbě hyperaktivity močového měchýře. Volíme jej u pacientů, kteří nereagují dostatečně na konzervativní léčbu či z nějakého důvodu (např. pro nežádoucí účinky) nemohou užívat perorální léky (tablety, tobolky aj.).

Výkon se provádí v krátké celkové anestezii nebo analgosedaci (za asistence a dohledu anesteziologa) či v lokální anestezii na operačním sále. Typ anestezie volíme podle míry zachování citlivosti pacienta v oblasti močového měchýře (např. pacienti s míšním poraněním mohou mít citlivost sníženou až vymizelou) a preferencí pacienta. Doba hospitalizace se odvíjí od typu anestezie, většinou však trvá 1-2 dny.

Během výkonu je za pomoci cystoskopu (nástroj s kamerou zavedený přes močovou trubici k zobrazení vnitřku močového měchýře) aplikován lék tenkou jehlou do několika míst do svaloviny močového měchýře. Tato látka má za úkol potlačit hyperaktivitu měchýře, tedy zmírnit obtíže pacienta (redukovat urgence a urgentní úniky moči, zvětšit kapacitu močového měchýře atd.)

Efekt této léčby je omezený, účinek po čase vyprchá. Doba efektu je individuální, většinou se pohybuje mezi 6-24 měsíci. Při příznivém efektu je možná opakovaná aplikace.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.