Operace zeleného zákalu

Většina pacientů se zeleným zákalem je léčena úspěšně konzervativně pomocí očních kapek. Pokud ale dojde k selhání medikamentózní léčby a glaukomové změny na zrakovém nervu pokračují, nebo pacient lokální léčbu nesnáší, nebo nezvládá, volíme chirurgické řešení.


Podrobnosti

Princip operace spočívá ve vytvoření umělého odtoku nitrooční tekutiny z oka pod spojivku, kde se tato tekutina vstřebá. Pod spojivkou u těchto pacientů vídáme tzv. polštářek jako známku úspěšného výsledku.

Existuje několik modifikací této operace, kdy pod spojivku dáváme Ologen, který zlepšuje tvoru „polštářku“. Místo otvůrku ve stěně oka můžeme použít implantát ExPress. Tyto implantáty jsou důležitým pomocníkem u očí komplikovaných další patologii a jsou hrazené pojišťovnami ze zdravotního pojištění.

Pacienty na operaci zeleného zákalu obvykle hospitalizujeme na 1 až 2 dny. V pooperačním období jsou velmi důležité masáže oka, které si pacient sám provádí a také oční kapky, které regulují rychlost hojení.


Informované souhlasy

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.