Oddělení

vedoucí lékař: MUDr. Jan Hrbáček, Ph.D.
vedoucí sestra: Jana Čepelková

Na lůžkovém oddělení jsou hospitalizováni pacienti k plánovaným operacím a diagnostickým výkonům a pacienti k operační nebo konzervativní léčbě akutních urologických stavů. O pacienty pečuje tým lékařů pod vedením primáře kliniky. Vizita ošetřujícím lékařem či lékařem pohotovostní služby probíhá dvakrát až třikrát denně, každý pracovní den probíhá vizita s přednostou kliniky.

Oddělení se nachází v prvním poschodí pavilonu B4. Disponuje 31 lůžky, 24 standardními (třílůžkové pokoje se společným sociálním zařízením pro dva pokoje) a 7 nadstandardními lůžky (tři dvoulůžkové pokoje a jeden jednolůžkový pokoj, každý pokoj s vlastním sociálním zařízením).


Poučení před hospitalizací na Urologické klinice 3. LF UK a FTN

Před operačním výkonem v celkové anestezii (narkóze) doporučujeme, pro zvýšení Vašeho osobního komfortu v době po výkonu, zakoupit ve zdravotnických potřebách elastické punčochy (vysoké – do třísel a ve Vaší velikosti). Tyto punčochy jsou velmi důležitou součástí prevence tromb-embolické nemoci a budou pro Vás pohodlnější než elastická obinadla.

K hospitalizaci si prosím přineste: přezůvky, župan, domácí oděv či pyžamo, ručník a vlastní toaletní potřeby na které jste zvyklí.


Poučení před zákrokem v místním znecitlivění

Příprava před zákrokem:

  1. Vynechat 7 dní léky ovlivňující srážlivost krve (pokud lékař nestanoví jinak).
  2. Ráno se osprchovat, oholit operační pole a důkladně omýt zevní genitál.
  3. Ráno užít léky, které určil lékař.
  4. Lehce posnídat – pacienty s cukrovkou prosíme, aby si vzali svačinu s sebou.
  5. Vzít si župan a přezůvky – v županu budete krátký čas po zákroku odpočívat.
  6. Doba operačního zákroku nelze přesně odhadnout, pravděpodobné je čekání.
  7. Pokud se k operačnímu zákroku nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit, volejte prosím na tel. 261 083 688.
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.