Lůžka následné pneumochirurgické péče

Provoz stanice je specializován na následnou péči o nemocné po hrudních operacích. Nemocným je dostupná veškerá standardní odborná interně-geriatrická péče, rozšířená o specifickou lékařskou, ošetřovatelskou a RHB péči v pooperačním období (oxygenoterapie, inhalace, rehabilitace - zvláště dechová, převazy operační rány, péče o hrudní drenáž, potřebná vyšetření…). Ve spolupráci s odborníky hrudní chirurgie jsou pacienti v pooperačním období denně kontrolování  pneumochirugem a lékařem s interní a geriatrickou specializací. V komplikovaných případech je penumochirurgická intervence dostupná okamžitě.

Stanice se nachází v pavilonu B1 v 1.patře. oddělení je vybaveno potřebným technickým vybavením k zajištění těchto zdravotnických služeb, včetně rozvodů kyslíku. Pacienti jsou hospitalizování v 3 lůžkových pokojích s vlastním sociálním vybavením v rámci pokoje.

Stanice zahájila provoz v roce 2012, přijímá nemocné z oddělení hrudní chirurgie první nebo druhý pooperační den. Ročně přijímáme k následné lůžkové pooperační péči kolem 70-80 pacientů z celé ČR. Průměrná délka hospitalizace byla 8 dní, v rozpětí od 2 dnů u pacientů po nekomplikované mastektomii až do 37 dnů u pacienta s pyothoraxem a nutností chronické hrudní drenáže. Celkem 90% nemocných je propouštěno do domácí péče ve zlepšeném stavu, zbylých 10% nemocných je překládáno zpět na lůžko odesílajícího pracoviště.

vedoucí lékařka
Dr.Med. Olga Usova
olga.usova@ftn.cz

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.