Kognitivní trénink

Kognitivní terapie – kognitivní tréning znamená odborně vedené procvičování mozkových schopností zábavnou a pro nemocné lákavou formou v době hospitalizace. Senioři po akutních onemocnění a při delších hospitalizacích rychle ztrácejí v monotónním a sociálně omezeném nemocničním prostředí mentální schopnosti, především paměť, orientaci, poznávací a organizační schopnosti. Kognitivní tréning je jednou z možností jak ztracené mentální schopnosti nemocnému vrátit.

Trénování mozku staví na zálibách seniorů např. v křížovkách, hlavolamech, řešení logických úloh nebo vědomostních kvízů, na znalostech literatury, hudby apod.. Veškeré naše kognitivní hodiny jsou výukové, pečlivě připravené a individualizované. Pod odborným vedením certifikované kognitivní trenérky pacienti cíleně pracují zábavnou formou na zlepšení komunikace řeči, pozornosti, soustředění, dlouhodobé a krátkodobé paměti.

V procesu trénování mozkových schopností preferujeme skupinovou formu kognitivní terapie, která probíhá ve společenských prostorách oddělení. Skupinový tréning je pro nemocné více motivující než individuální cvičení a současně představuje společensko-resocializační proces s cílem plnohodnotného návratu propuštěných nemocných do jejich vlastního sociálního prostředí.


certifikovaná
kognitivní trenérka
Mgr. Kvetoslava Hošková
kvetoslava.hoskova@ftn.cz
tel.: 261 083 467

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.