Laboratoř pro diagnostiku a léčbu poruch dýchání ve spánku

Kontakt k objednání a informacím: tel.: 605 797 714

Poruchy dýchání ve spánku, zejména obstrukční spánková apnoe (OSA), jsou závažná onemocnění, která mají významný vliv na vznik a průběh kardiovaskulárních, metabolických a jiných onemocnění. Vyšetření probíhá ve spolupráci s oddělením ORL FTN v rámci Spánkového centra. Součástí diagnostického procesu je ambulantní vyšetření pacienta včetně vyšetření plicních funkcí a vyšetření krevních plynů (odběr malého množství krve) a následně zajištění noční monitorace v domácím prostředí, u závažných stavů za hospitalizace. Naše spánková laboratoř provádí limitovanou polygrafii – tedy registraci proudu dýchaného vzduchu před nosem a ústy, dýchacích pohybů hrudníku a břicha, srdeční frekvence nebo EKG, saturace hemoglobinu kyslíkem (oxymetrie) a polohy těla v průběhu spánku. Při zjištění závažné poruchy dýchání vázané na spánek pak zajišťujeme i domácí léčbu přetlakem v dýchacích cestách za pomoci přístrojů (CPAP, BiPAP).

Tato ambulance se kromě syndromu spánkové apnoe zabývá také diagnostikou hypoventilačních syndromů, naopak není zaměřena na některé jiné poruchy spánku (např. nespavost, syndrom neklidných nohou, narkolepsie apod.).

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.