Oddělení ušní, nosní, krční

Oddělení pro choroby ušní, nosní a krční je rozděleno na ambulantní a lůžkovou část.

Ambulantní část oddělení sestává z ambulancí pro dospělé pacienty, prostorách přízemí pavilonu A3 a z dětské ambulance umístěné v 1. patře pavilonu.


Vybavení ambulantní složky zahrnuje moderní přístrojovou techniku, umožňující komplexní diagnostiku onemocnění ORL oblasti. Jedná se o vybavení pro vyšetření poruch sluchu (audiometrie, tympanometrie, elektronystagmografie), plně vybavenou ambulanci pro vyšetření vestibulárního aparátu. V rámci audiologické ambulance zajištujeme též screening sluchu novorozenců (otoakustické emise) včetně automatické (screeningové) BERY k vyloučení sluchové neuropatie u rizikových novorozenců a screening sluchu 5ti letých dětí. Dále kompletní endoskopické vybavení s napojením na TV okruh. Možnost dokumentace a archivace snímaného obrazu, provádíme vyšetření sliznic v NBI módě a stroboskopické vyšetření hlasivek. Dále možnost ultrasonografického vyšetření vedlejších nosních dutin a krku. Na každé ambulanci jsou k dispozici diagnostické mikroskopy a zvětšovací endoskopická optika k vyšetření hlasivek.


Lůžková část oddělení je umístěna v přízemí pavilonu A3. V současné době máme k dispozici 20 lůžek, z toho 5 lůžek dětských. Pro pacienty máme k dispozici možnost volby nadstandardních pokojů s vlastním sociálním zázemím, TV, telefonem a lednicí. Celé oddělení je kryté Wi-Fi signálem, který je k dispozici neomezeně zdarma.


Typy prováděných operačních výkonů na našem oddělení zahrnují celou škálu onemocnění ORL oblasti včetně onemocnění onkologických a operací štítné žlázy. Vybavení operačního traktu představuje mj. endoskopické vybavení s TV okruhy, včetně plazma koblátoru, operační mikroskopy a kompletní mikrochirurgické instrumentárium pro provádění nejsložitějších operačních výkonů, včetně výkonů mikrochirurgických, zahrňující výkony kofochirurgické, výkony na hlavových nervech a přenosů volných laloků.

primář:
MUDr. Jan Paska, MBA
tel.: 261 082 104
jan.paska@ftn.cz


vrchní sestra:
Jitka Gregorová
tel.: 261 083 790
jitka.gregorova@ftn.cz


kontakty:

sekretariát:
tel.: 261 083 260
orlftn@ftn.cz

ambulance:
st. sestra
Naďa Pacovská
tel.: 261 082 269
(dospělá část)
tel.: 261 083 402
(dětská část)

lůžkové oddělení:
st. sestra
Martina Nohavová, DiS.
tel.: 261 083 581

operační sály:
st. sestra
Mgr. Ivana Zapletalová
tel.: 261 083 401


umístění:
pavilon A3


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.