Klinika dětské chirurgie a traumatologie 3. LF UK a FTN

Klinika zajišťuje komplexní chirurgickou a traumatologickou péči pro dětské pacienty od narození až do jejich 18. narozenin.

Tým kliniky je schopen poskytnou veškerou odbornou péči v rámci obecné chirurgie a disponuje specialisty v oborech dětské urologie, neurochirurgie, ortopedie, plastické chirurgie a popáleninové medicíny.

Hlavní specializací kliniky jsou úrazy dětských pacientů, které jsou řešeny v rámci Centra dětské traumatologie, jehož spád je orientačně pravobřežní část Prahy a Středočeského kraje a kraj Liberecký.

Lůžkovou základnu má klinika ve Fakultní Thomayerově nemocnici v Praze 4 - Krči, ambulantní provoz má detašovaný také ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.

Lůžkové oddělení prošlo v roce 2023 generální rekonstrukcí.

Plně respektujeme práva dětských pacientů a umožňujeme jim trvalou přítomnost rodiče (zákonného zástupce) během jejich stonání. Pravidla pro pobyt doprovodů jsou specifikována v Provozním řádu kliniky a ve Vnitřním řádu oddělení.


Kliniku dětské chirurgie a traumatologie můžete podpořit
prostřednictvím NF Kolečko.


S Tomíkem krok za krokem až na operační sál

přednosta:
doc. MUDr. Tomáš Pešl, Ph.D.


primář:
MUDr. Milan Machart


zástupce přednosty pro výuku
odb.as. MUDr. Martin Čepelík


zástupce primáře:
MUDr. Eva Matoušková


emeritní přednosta:
prof. MUDr. Petr Havránek, CSc.


vrchní sestra:
Lenka Hasová


sekretariát:
detchir@ftn.cz
tel.: 261 083 369, 603 899 009


umístění:

pracoviště ve FTN:
pavilony B4, B5

pracoviště ve FNKV:
pavilon M


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.