Operační sály

Klinika disponuje dvěma superaseptickými operačními sály (tzn. s nejvyšší mírou sterilního zajištění). Jeden je určen převážně pro břišní a orgánovou chirurgii, druhý pro traumatologii (úrazovou, kostní chirurgii), neurochirurgii a ortopedii. 

Sály jsou vybaveny nejmodernějšími nástroji a přístroji pro jednotlivé podobory, m.j. operačním mikroskopem, endoskopickou soupravou (laparoskopie, torakoskopie, artroskopie, neuroendoskopie), harmonickým skalpelem, argonovou koagulací a ultrazvukovým operačním přístrojem (CUSA). Velkou část kostních operací provádíme s pomocí RTG zesilovače, který umožňuje trojrozměrnou 3D rekonstrukci obrazu. Pro zobrazení obrazové dokumentace jsou užívány velkoplošné nástěnné zobrazovací panely. Sály jsou vybaveny kamerami, umožňujícími dálkový náhled operace, například pro výukové účely (přenos obrazu mimo přísně definovaný okruh osob však není možný).


vedoucí lékař: prim. MUDr. Milan Machart
staniční sestra: Jana Lehocká
kontakt: tel.: 261 082 369

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.