Centrum podpůrné péče

Motto:
Být znamená být vnímán
George Berkeley
Vize:
„Zkvalitnit život ve Fakultní Thomayerově nemocnici“

Co to je podpůrná péče?

Pod podpůrnou péčí rozumíme takové činnosti a aktivity, které zapojují do procesu léčby celou osobnost pacienta, zohledňují jeho životní kontext, přispívají k psychické pohodě, motivují k uzdravení či přijetí zdravotního stavu.
Podpůrná péče je motivována snahou o zvýšení kvality života pacienta, rozšiřuje léčebný proces a předpokládá dopad na jeho efektivitu. Je určená nejen pacientům, ale také jejich příbuzným a zdravotnickému personálu.


Historie a charakteristika centra

Na počátku vzniku centra byl efektivně fungující dobrovolnický program (od r. 2005) ze kterého se postupně rozvinuly další projekty. Centrum podpůrné péče se v roce 2008 stalo jedním z oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice a zároveň prvním takto orientovaným centrem v České republice. Posláním centra je zajištění dostupné psychosociální a duchovní podpory pro pacienty, jejich příbuzné i zdravotnický personál nemocnice. Pod jednou „střechou“ propojuje aktivity dobrovolníků, činnosti herních terapeutů a nemocničního duchovního. Spolupracuje s dalšími podobně orientovanými organizacemi, s komerčními společnostmi a dárci.


Aktuality

O aktuálním dění v Centru podpůrné péče se můžete dozvědět více na fb stránce nebo na lecivka.org.


Činnost Centra podpůrné péče může být realizována také díky grantům a darům.

Podpořit nás můžete materiálně i finančně. Děkujeme všem příznivcům a dárcům!
Informace o poskytnutí daru najdete ZDE.

vedoucí centra
Mgr. Romana Hrabáková
romana.hrabakova@ftn.cz
tel.: 261 083 268,
603 248 039


umístění:
pavilon N


Mapa a doprava

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.