Ambulance diabetologie, obezitologie a poruchy metabolismu lipidů

Pavilon: A4 - diagnostická ambulance
Lékař: MUDr. Ivana Hájková
Kontakt k objednání a informacím: tel.: 261 083 226, 261 082 398
Ordinační doba: Po  9:00-11:00 hod.
Út  9:00-11:00, 13:00-14:00 hod.
St  9:00-11:00 hod.

Spektrum poskytované péče

Ambulance trvale pečuje o diabetiky všech typů diabetu (diabetes mellitus 1. i 2. typu, pankreatogenní, gestační a jiné), o diabetiky s orgánovými komplikacemi cukrovky (očí, ledvin, nervů, cév...). Dále pečuje o diabetiky v počínající fázi onemocnění, nemocné s poruchami metabolismu lipidů (tuků) a obezitou.

Provádí základní edukaci pacientů při čerstvém záchytu diabetu, posouzení celkového rizika vzniku pozdních komplikací diabetu a zaměřuje se na prevenci těchto pozdních komplikací včetně prevence syndromu diabetické nohy.

Ambulance se zabývá dlouhodobým sledováním zdravotního stavu, tj. kontroly zdravotního stavu průměrně po 3 měsících ev. dle aktuální potřeby. V případě nutnosti zajišťuje hospitalizaci na interním oddělení, vč. metabolické jednotky intenzivní péče.

Ambulance spolupracuje se všemi odděleními a klinikami nemocnice. Vzhledem k povaze komplikací cukrovky resp. obezity převážně s oddělením očním, angiologickým, kardiologickým, chirurgickou klinikou, neurologickou klinikou, oddělením hemodialýzy, s endokrinologickou poradnou aj.

Poskytovaná péče je hrazena zdravotní pojišťovnou.

Obezitologická ambulance pouze po dohodě, kde je indikovaná redukce hmotnosti ze zdravotních důvodů.

V obezitologické ambulanci nejsou všechna vyšetření hrazena pojišťovnou. Následná či doplňující vyšetření hradí klient.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.