Oddělení ušní, nosní, krční

Oddělení pro choroby ušní, nosní a krční je rozděleno na ambulantní a lůžkovou část.   
   
Ambulantní část oddělení sestává z ambulancí pro dospělé pacienty, které jsou umístěny v nově zrekonstruovaných prostorách přízemí pavilonu A3 a z dětské ambulance umístěné v 1. patře oddělení. Vybavení ambulantní složky zahrnuje moderní přístrojovou techniku, umožňující komplexní diagnostiku onemocnění ORL oblasti. Jedná se o vybavení pro vyšetření poruch sluchu (audiometrie, tympanometrie, elektronystagmografie, BERA), dále kompletní endoskopické vybavení s napojením na TV okruh pro diagnostiku onemocnění v oblasti nosní dutiny a vedlejších dutin, dále možnost ultrasonografického vyšetření vedlejších nosních dutin, máme též k dispozici moderní diagnostické mikroskopy a pro vyšetření oblasti hrtanu a hlasivek využíváme zvětšovací endoskopickou optiku.
  
   
Ambulantní složka je rozdělena do specializovaných ambulancí a poraden (všeobecná ORL ambulance, dětská ORL ambulance, onkologická poradna, kofochirurgická poradna, audiologická a otoneurologická poradna, rhinologická poradna a poradna pro léčbu chrápání, traumatologická, nutriční.
  
   
Lůžková část oddělení je umístěna v přízemí pavilonu A3. V současné době máme k dispozici 20 lůžek (z toho 5 lůžek dětských). Pro pacienty máme k dispozici možnost volby nadstandardních pokojů s vlastním sociálním zázemím, TV, telefonem a lednicí.

Typy prováděných operačních výkonů na našem oddělení zahrnují prakticky celou škálu onemocnění ORL oblasti včetně onemocnění onkologických a operace štítné žlázy. Vybavení operačního traktu představuje mj.endoskopické vybavení s TV okruhy, operační mikroskopy a kompletní mikrochirurgické instrumentárium pro provádění nejsložitějších operačních výkonů včetně výkonů mikrochirurgických.


Současně na oddělení probíhá vědecko-výzkumná činnost zaměřená na ORL problematiku. Z úspěšně dokončených studií poslední doby je možno zmínit studii OptiNose zaměřenou na léčbu nosní polypózy.

Primář:
MUDr. Jan Paska, MBA
jan.paska@ftn.cz
tel.: 261 082 104


Vrchní sestra:
Jitka Gregorová
jitka.gregorova@ftn.cz
tel.: 261 083 790


Kontakty:

Sekretariát:
tel.: 261 083 260
orlftn@ftn.cz

Ambulance:
st. sestra Naďa Pacovská
tel.: 261 082 269
       (dospělá část)
tel.: 261 083 402
       (dětská část)

Lůžkové oddělení:
st. sestra Alena Kosťunová
tel.: 261 083 581

Operační sály:
st. sestra Simona Sotonová
tel.: 261 083 401


Umístění:

Pavilon A3

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.