ZŠ Třebechovice pod Orebem

Protikuřácký program pro děti základních škol
„ŠETŘI SVÉ PLÍCE“
ZŠ Třebechovice pod Orebem
4. ročník
12. 12. 2019
https://www.zst.cz/w/

Ohlasy učitelů:

Preventivní program zaměřený proti kouření s názvem „Šetři své plíce“, kterého se dne 12. prosince 2019 zúčastnily třídy 4.A, 4.B a 4.C, byl velmi zajímavě a poutavě udělaný, dětem dobře srozumitelný a svým způsobem i zábavný. Kladně též hodnotíme pěknou prezentaci k teoretické části, mnoho obrazového materiálu a pomůcek. Oceňuji, že program nevyzněl jako odsouzení našich blízkých (kuřáků). Velmi pěkným způsobem bylo dětem vysvětleno, že kdyby naši rodiče, prarodiče, přátelé atd. už tenkrát měli tolik informací o škodlivosti a důsledcích kouření, určitě by kouřit ani nezačali. V praktické části byly děti dostatečně zapojeny a rozhodně se nenudily. Vůbec by nás dospělé ani nenapadlo, jak je pro děti těžké odmítnout nabízenou cigaretu pod nátlakem svých vrstevníků. Ukázalo se, že děti neumí být dostatečně asertivní, v modelových situacích nedokázaly efektivně argumentovat.

Děkujeme paní Marianě Martinů a její dceři za vynikající program i přístup a budeme se těšit na další případnou spolupráci.

Učitelky 4. ročníků


 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.