Pro pacienty

Které operace plánovaně provádíme?

Z operací prováděných na naší klinice vybíráme:

  • hrudníku a plic: příjem pacienta 1 den před operací či v den operace z plicního oddělení, u většiny pacientů zavádíme centrální žilní katetr (zpravidla na krku či v podklíčkové krajině). Po operaci jsou pacienti zpravidla umístěni na jednotce intenzivní péče či oddělení ARK. Po operaci má pacient hrudní drén, který se po několika dnech po RTG kontrole ruší. Doléčení zpravidla na plicním oddělení. Délka hospitalizace: 1-2 týdny.
  • podezřelých kožních změn a melanomu kůže: na doporučení dermatologa nebo onkologa, provádí se v celkové anestézii, přijetí na ambulanci v daném termínu, Při operaci je odstraněna kožní léze s minimálním okrajem 1,5 cm, což si v některých případech vyžádá provedení kožního posunu či transplantaci kůže z jiné lokality (zpravidla z podbřišku či ze stehna), v indikovaných případech se odstraňuje i sentinelová (nejbližší spádová) uzlina zpravidla z podpaží či třísla. Délka hospitalizace: cca 1 týden, hojení několik týdnů, v případě histologicky potvrzeného melanomu je pacientka dále předána do péče onkologa.
  • prsu: v den příjmu probíhá v indikovaných případech označení spádové uzliny specielní látkou Magtrace, operace následuje druhý den. Má-li pacientka již prokázanou malignitu, pak přistupujeme přímo po domluvě s pacientkou k prs zachovávajícímu výkonu či k amputaci prsu s vynětím spádové podpažní uzliny či  odstranění podpažních uzlin (dle požadavku onkologa). Pacientka je pak předána do další péče onkologa. Doba hospitalizace: u pouhého vynětí 3-4 dny, u prs zachovávajícího a radikálního výkonu cca 5 dní.

  • podpažních uzlin: operace následuje zpravidla druhý den po přijetí, v celkové anestézii vyjímáme několik uzlin z této oblasti na histologický rozbor. Doba hospitalizace: 3-5 dní.
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.