Dobrovolnická činnost

Na Oddělení geriatrie a následné péče můžete potkat dobrovolníky, jejichž činnost je různorodá.

  • Dobrovolníci působí na geriatrii jako společníci u lůžka. Za pacienty dochází v době návštěvních hodin. Smyslem jejich návštěv je zpříjemnění a ukrácení pobytu pacientů. Mezi jejich hlavní aktivity patří povídání, četba, možná je i procházka v areálu nemocnice. Pacienti se také na oddělení mohou setkat se zooterapií.
  • Dobrovolníci také pomáhají se službou pro pacienty, tzv. doplňkovým prodejem. Dva dobrovolníci jednou týdně obcházejí pokoje a nabízejí pacientům základní hygienické potřeby, drobné pochutiny a pití. Prodej probíhá v úterý a/nebo ve středu mezi 14. až 16. hodinou.
    Tato činnost je zajišťována dobrovolníky a tedy neprobíhá ve státní svátky a může být při nedostatku dobrovolníků zrušena. Ceník je k dispozici u dobrovolníků.

V případě zájmu o dobrovolníka kontaktujte koordinátorku dobrovolníků pro dospělá oddělení, více informací na stránce Centra podpůrné péče.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.