O nás

Vítáme Vás na stránkách Thomayerovy nemocnice, která patří mezi největší zdravotnická zařízení v České republice.

Thomayerova nemocnice je moderně se rozvíjející klinické centrum, kde se poskytuje specializovaná medicína na velmi vysoké úrovni a které současně poskytuje zázemí odborníkům z mnoha lékařských oborů.

Naši odbornou pomoc zaměřujeme především na pediatrické obory, traumatologii, onkologii a pneumologii. Samozřejmě si udržujeme vysoký standard i v dalších klinických oborech.

sledujte nás

 
 
 

Novinky a aktuality

Značkové krémy a gelové dezinfekce s aloe vera pro zdravotníky z I. linie v TN. DĚKUJEME!

Vedení Thomayerovy nemocnice velice děkuje společnostem Janssen – Cilag, s.r.o. a Jasmino Foods, s.r.o. za jejich dary v podobě značkových krémů na ruce – NEUTROGENA a gelových dezinfekcí s aloe vera pro zdravotníky z tzv. I. linie v TN. Celkem 320 kusů krému zn. Neutrogena a 360 kusů gelové dezinfekce na ruce je postupně distribuováno zdravotnickému personálu z převážně covidových pracovišť.

02.12.2020
Číst více
Monitory a PC sestavy od Providentu pro zdravotníky z I. linie v TN. Děkujeme a vážíme si Vaší podpory!

Celkem 48 monitorů a PC sestavy získali zdravotníci z I. linie v TN od společnosti Provident Financial (Provident). Zaměstnanci Providentu tímto způsobem poděkovali zdravotním sestrám a lékařům za jejich usilovnou a zodpovědnou práci během koronavirové pandemie. Monitory a dvě PC sestavy jsou postupně distribuovány do několika pracovišť v rámci Thomayerovy nemocnice (TN), a to ve spolupráci s Centrem podpůrné péče při TN.

01.12.2020
Číst více
Napsali o nás: Lucince se SMA pomohl nejdražší lék světa: Kvůli koronaviru hrozilo, že ho nedostane! (blesk.cz)

Spinální svalová atrofie (SMA) je pořádný prevít, který v tělíčkách bezbranných miminek umí nadělat pořádnou paseku. Ročně se s ní v Čechách narodí okolo 10 dětí. Mezi nimi loni byla i teprve třináctiměsíční Lucinka, u níž lékaři toto onemocnění rozpoznali až letos. V pražské Thomayerově nemocnici prodělala unikátní léčbu nejdražším lékem světa – Zolgensmou. A lék již přináší první kýžené výsledky. SMA je závažným onemocněním, s nímž si doposud současná medicína neví tak úplně rady. Dětem, které jsou spinální svalovou atrofií nemocné, schází při narození gen označovaný jako SMN 1, který je nezbytný pro přežití míšních buněk, skrz které člověk ovládá svaly.

01.12.2020
Číst více
 

Více novinek

Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.