Onkologické poradny

Nádory prostaty:

Specializovaná ambulance Urologické kliniky Fakultní Thomayerovy nemocnice zajištuje komplexní diagnostiku i léčbu karcinomu prostaty.

K diagnostice karcinomu (zhoubného nádoru) prostaty jsou využívány moderní laboratorní i zobrazovací metody zahrnující například využití indexu zdraví prostaty (Prostate Health Index) či magnetické rezonance. Jako první pracoviště v České republice jsme začali používat kombinaci obrazů (fúzi) magnetické rezonance a ultrazvuku při biopsiích (odběrech) vzorků prostaty, které jsou k diagnostice karcinomu prostaty stěžejní.

V případě nálezu karcinomu prostaty nabízí naše pracoviště v rámci operační léčby moderní 3D laparoskopické operační vybavení. Velmi úzce spolupracujeme s onkologickou klinikou Fakultní Thomayerovy nemocnice, kde je k dispozici moderní ozařovací technika pro případ, že je léčba zářením (radioterapie) doporučena jako vhodnější. Od října 2018 máme navíc možnost před radioterapií zavádět pacientům do prostaty speciální zlatá zrna, která dále zpřesňují zaměření prostaty při léčbě zářením.

Biopsie prostaty provedená pomocí fúze ultrazvuku
a magnetické rezonance

Odběr vzorku pod ultrazvukovou kontrolou
 

Poučení před Bx prostaty (.pdf)

Poučení před zavedením zrn


Nádory ledvin:

Naše pracoviště pokrývá problematiku nádorů ledvin od diagnostiky (CT vyšetření, magnetická rezonance), přes operační léčbu až po navazující dlouhodobé sledování. Operace ledvin pro nádorová onemocnění s odstraněním celé ledviny, anebo pouze nádoru samotného provádíme laparoskopickou i otevřenou technikou. Lékař Vám vysvětlí, která varianta operace bude pro Vás nejvhodnější a proč. V případě, že je nutná další léčba, odesíláme pacienty na onkologickou kliniku FTN.


Nádory měchýře:

Zajišťujeme komplexní péči o pacienty s nádory močového měchýře počínaje diagnostikou přes operační endoskopickou léčbu povrchových nádorů až po radikální operace s odstraněním celého močového měchýře v případě, že je onemocnění neřešitelné méně razantními metodami. Odstranění močového měchýře (radikální cystektomie) je komplexní výkon, který by se měl provádět na pracovištích s dostatečnými zkušenostmi, kvalitním zázemím pro pooperační péči a určitým minimálním počtem daných operací za rok. Urologická klinika FTN mezi taková pracoviště patří. V případě, že je nutná další léčba, odesíláme pacienty na onkologickou kliniku FTN.


Nádory penisu:

V našich podmínkách se jedná o málo časté onemocnění. Vzhledem k předchozím pracovním zkušenostem (včetně zahraničních) dokážeme o nemocné s touto závažnou diagnózou pečovat v souladu s aktuálními trendy a poznatky medicíny.

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.