Lůžkové oddělení

Na lůžkovém oddělení jsou hospitalizováni především pacienti, kteří podstupují vícedenní nebo komplikovanou chemoterapií, kterou není možné podat ambulantním způsobem, dále pacienti z radioterapie, pro které není možné dojíždět ambulantně nebo u nich hrozí komplikace (ozařování mozku). Též přijímáme pacienty, u nichž se objeví závažné komplikace onkologické léčby vyžadující léčbu podpůrnou (podávání růstových faktorů, intravenózních antibiotik, krevní převody, infůzní léčba), a také pacienty, kteří v rámci dispenzarizace podstupují invazivní diagnostické výkony. Překlad z jiného oddělení nebo zdravotnického zařízení je možný pouze po schválení primářem nebo vedoucím oddělení.

Lůžkové oddělení disponuje 7 standardními třílůžkovými pokoji, 1 nadstandardním jednolůžkovým a 1 jednolůžkovým pokojem sloužícím pro pacienty, jejichž zdravotní stav vyžaduje izolaci. Celkem je tedy k dispozici 23 lůžek. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením (WC, koupelna), televizorem a skříní k uložení osobních věcí. Na nadstandardu je k dispozici též vlastní lednice, pobyt na tomto pokoji je zpoplatněn 550,- Kč/den.

O nutnosti hospitalizace Vás informuje Váš ošetřující lékař, který s Vámi podepíše informovaný souhlas s chemoterapií, vysvětlí Vám plán a časový harmonogram léčby, poučí o možných nežádoucích účincích. Přesný termín hospitalizace si pacient zjistí na tel. čísle 734 181 687 vždy ve čtvrtek v týdnu před plánovaným nástupem. Den před nástupem si pacient doplní odběry v centrálním odběrovém místě na pavilonu A1. K příjmu se dostavte prosím na 8:00 hod.

Chemoterapeutický cyklus začíná až následující den.


Co vzít s sebou:

  • občanský průkaz a průkaz zdravotní pojišťovny
  • základní hygienické potřeby
  • trvale užívané léky a léky, které vám předepsal ošetřující lékař a potřebujete je k premedikaci v rámci chemoterapie (Fortecortin, Akynzeo, Emend, Aloxi, Ortanol, Neurol atp.)
  • sipping (Nutridrink, Forticare atd.)
  • pyžamo, domácí obuv

Návštěvní hodiny:

Návštěvní hodiny na lůžkovém oddělení jsou přednostně v odpoledních hodinách, maximálně do 20:00 hod., kdy se zamykají vstupní dveře do pavilonu A3. Po individuální domluvě s ošetřujícím personálem je možné navštívit nemocné i jindy, pokud to nenaruší provoz oddělení. U pacientů v dobrém zdravotním stavu je možné se svolením personálu opustit pavilon a posedět např. v kavárně či parku v areálu nemocnice.


Kontakty:
umístění pavilon A3, boční vchod, 2. patro vpravo
lékař tel.: 261 082 637, 739 550 143
sestry tel.: 261 082 351

 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.