Lineární urychlovače Varian TrueBeam

Naše pracoviště je vybaveno 2 ozařovači TrueBeam od společnosti Varian Medical Systems, které poskytují nejmodernější léčbu radioterapií.

Lineární urychlovače umožňují provádět techniky radioterapie IMRT, VMAT, IGRT, stereotaxe, 6D polohování, radioterapie v hlubokém nádechu DIBH (deep inspiration breathhold), sledování dýchacího cyklu pomocí techniky 4D RT, ale i ostatní techniky 3D CRT.

Léčba pomocí lineárních urychlovačů Truebeam je cílena na nádory s vysokou přesností, nejen díky možnosti zobrazení aktuální polohy pacienta a uložení vnitřních zdravých orgánů pomocí CBCT (cone beam výpočetní tomograf) a portálového zobrazování, ale i díky využití 6D stolu, který umožní přesné dorovnání do základní ozařovací polohy určené na plánovacím CT a s níž je každý den ozařovací poloha na ozařovači porovnávána.

Pro pacienty s kardiostimulátorem je ozařovna přizpůsobena také pro monitorování funkce kardiostimulátoru pomocí monitoru EKG a pulzního oxymetru.

Na pracovišti jsou 2 identické ozařovací přístroje, což umožňuje zástupnost přístrojů v případě poruchy či plánovaného servisu a minimalizuje nežádoucí prodloužení v průběhu léčby.

VÍCE o lineárním urychlovači v tiskové zprávě.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.