Všechny aktuality :: Novinky / Avíza a pozvánky / Napsali o nás

Napsali o nás

20.05.2021

Fakultní Thomayerova nemocnice v Praze už má stavební povolení na dlouhodobě plánovanou rekonstrukci plicní kliniky a zateplení několika pavilonů. V příštích letech chystá investice za zhruba 2,5 miliardy korun, plánuje rovněž výstavbu nového urgentního příjmu a nákup přístrojů pro onkologickou léčbu. Napsal to mluvčí nemocnice Petr Sulek.

17.05.2021

Honza Pavlík (63) je velkým fanouškem amerického sci-fi seriálu Star Trek. Jeho přátelé a známí ho znají po přezdívkou Praotec Trekkie. Trekkies si říkají právě fanoušci tohoto fenoménu, který se dočkal filmových i knižních zpracování. Honza je prokazatelně prvním a nejstarším fanouškem Star Treku v Česku od roku 1987, kdy si přečetl knížní zpracování jednoho ze startrekovských filmů. Tento týden vyrazil na očkování proti covidu-19 do Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze v uniformě kapitána Hvězdné flotily. A vzbudil velkou vlnu nadšení. Co vzkázal Praotec Trekkie mladé generaci?

13.05.2021

Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministryní financí Alenou Schillerovou a ministrem zdravotnictví Petrem Arenbergerem navštívili Fakultní Thomayerovu nemocnici. Při příležitosti Mezinárodního dne sester vyjádřili zdravotním sestrám poděkování za práci, kterou při pandemii covidu-19 vykonávají.

23.04.2021

Nemocnice se pomalu vrací k neakutním zákrokům. Obnovují se tak operace velkých kloubů, například kyčlí i kolen. Ty mohou některá zdravotnická zařízení dohánět ještě další měsíce. Návrat k běžnému provozu je však pomalý, neboť nemocnice nadále evidují vysoký počet pacientů hospitalizovaných s covidem-19. Takzvané elektivní výkony byly odložené od konce loňského prosince kvůli mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví. Zákroky lze opět vykonávat od 7. dubna, nemocnice ovšem k návratu přistupují pozvolně. Není to tedy tak, že by se vše obnovilo ze dne na den.

20.04.2021

Již v listopadu zaznamenali zdravotníci z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) nezvyklá onemocnění u malých dětí, které prodělaly nákazu koronavirem. Od té doby lékařka MUDr. Markéta Bloomfield spolu s dalšími kolegy z Pediatrické kliniky I. LF UK ve FTN léčí malé pacienty s postcovidovým syndromem a daleko závažnějším syndromem multisystémové zánětlivé odpovědi spojeným s covidem-19. Jak se tyto nemoci liší, prozradila pro Blesk Podcast.

20.04.2021

Nadační fond Kapka naděje pomáhá nemocnicím po celé ČR již přes 20 let. Díky jeho projektům se podařilo účelně a efektivně pomoci stovkám nemocným dětem s nejrůznějšími zdravotními problémy. Tentokrát se lidé z fondu rozhodli pomoci i Pediatrické klinice I. LF UK ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN), a to finanční podporou ve výši téměř 700 tis. Kč na přestavbu a rekonstrukci nového STACIONÁŘE pro malé dětské pacienty. Ten je primárně určený pro biologickou terapii chronicky nemocných dětí zejména s idiopatickým zánětem střev, která už tak nově může probíhat v ambulantním prostředí a nikoliv v rámci hospitalizace na lůžkovém oddělení. Vznik nového stacionáře pomůže výrazně snížit zátěž celého oddělení, kde terapie dosud probíhala.

14.04.2021

Ranním hostem Rádia Z byla přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D. Mluvila hlavně o koronaviru. Jak se projevil příchod britské mutace? Průměrný věk hospitalizovaných se snížil, teď je to mezi padesátým a šedesátým rokem. Covid se s příchodem této mutace také stal snáze přenositelným.

09.04.2021

Primář ORL z Fakultní Thomayerovy nemocnice (FTN) MUDr. Jan Paska, MBA byl hostem v pořadu Sama doma na ČT, kde hovořil o dětském čichu a jeho vývoji. V rozhovoru mluvil primář Paska o tom, jak se dětský čich v děloze matky vyvíjí, na co reaguje, co má na něj vliv či jakým způsobem dále funguje.

07.04.2021

Britští oborníci ze dvou univerzit a statistického ústavu zjistili, že skoro třetina lidí, která byla hospitalizovaná kvůli covidu-19, se do čtyř měsíců od propuštění do domácího léčení vrací zpět do nemocnice. Mají čeští lékaři stejné zkušenosti? „Nejčastěji to jsou dlouhotrvající nebo rozvíjející se plicní postižení,“ popsala pro Radiožurnál přednostka Pneumologické kliniky 1. LF UK a pražské Fakultní Thomayerovy nemocnice prof. MUDr. Martina Vašáková, Ph.D.

07.04.2021

Ministerstvo zdravotnictví zmírnilo podmínky pro podání monoklonálních protilátek pacientům nakaženým novým typem koronaviru. Nově už nemusí být méně než tři dny po pozitivním testu na covid-19. Léky také budou dostupné pro víc diagnóz, například pro lidi s cukrovkou, kteří jsou obézní nebo mají vysoký tlak. Vyplývá to ze dvou dnes nově vydaných mimořádných opatření, kterými se stanoví nové podmínky pro podání látky bamlanivimab od firmy Eli Lilly a kombinace látek casirivimab a imdevimab od Regeneronu.

 
 
 
 
Pro poskytování služeb a analýzu návštěvnosti používáme soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více o cookies.